ALDO: McGREGOR WCALE NIE JEST MORALNYM ZWYCIĘZCĄ

Jose Aldo, którego w głośnej walce w 2015 roku Conor McGregor (0-1) znokautował w ciągu zaledwie trzynastu sekund, krytycznie ocenił postawę Irlandczyka w walce z Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO).

Przed tygodniem McGregor przegrał ze słynnym pięściarzem w dziesiątej rundzie. Ponieważ miał niezły początek i ogólnie zaprezentował się powyżej oczekiwań, gdzieniegdzie słychać głosy, że był moralnym zwycięzcą.

- Moralnym zwycięzcą? Po pierwsze, próbował coś udowodnić w walce z kimś, kto ma prawie 41 lat i od dawna nie boksował. Tu chodziło tylko o kasę. O moralnym zwycięstwie można by mówić, gdyby zmierzył się z aktywnym pięściarzem, z mistrzem. Wtedy miałby problem, żeby wytrzymać przynajmniej jedną rundę. To zupełnie inny sport - skomentował Brazylijczyk.

W walce z "Money" Floydem McGregor zadał 111 celnych ciosów, tj. więcej niż Manny Pacquiao czy Miguel Cotto, kiedy to oni walczyli z Mayweatherem.

- Dużo się mówi na temat liczby tych ciosów, ale nie mówi się o tym, że Mayweather nie walczył od dwóch lat. Nawet się nie przygotowywał do tej walki. Wiedział, że McGregorowi będzie bardzo, ale to bardzo trudno o zwycięstwo - oznajmił Aldo.

Zwycięstwem nad Irlandczykiem Mayweather zakończył bokserską karierę. McGregor wróci teraz do UFC, gdzie najprawdopodobniej zmierzy się po raz trzeci z Nate'em Diazem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.