BEN ASKREN VS SHINYA AOKI W POŻEGNALNEJ WALCE

Ben Askren (17-0) już prawie wypełnił kontrakt z organizacją ONE FC. Przed Amerykaninem jest jeszcze ostatnia walka w ramach umowy z singapurską organizacją, a w ostatniej walce w kontrakcie spotka się z jednym z najlepszych japońskich zawodników MMA, Shinyą Aokim (39-7). Pojedynek będzie częścią gali ONE w Singapurze 24 listopada.

Umowa Askrena przewidywała 6 walk w okresie dwóch lat i gwarantowała mu 50 tysięcy dolarów i drugie 50 tysięcy, gdyby udało mu się wygrać pojedynek. O samym starciu poinformował szef organizacji, Chatri Sitydtong, który jednocześnie poinformował, ze Askren po pojedynku z Aokim ma zakończyć karierę i zostać jednym z dyrektorów azjatyckiej organizacji.

Askren ostatnią walkę stoczył w sobotę, kiedy na gali ONE w Szanghaju pokonał bez większych problemów pokonał Zebaztiana Kadestama. W swojej karierze Askren mierzył się z przeciwnikami, którzy nie reprezentowali wielkiego poziomu oczywiście poza pewnymi wyjątkami. Nie brakuje w jego rekordzie zawodników solidnych, z którymi mierzył się w Bellatorze: Andrey Koreshkov, Jay Hieron, Lyman Good, żeby wymienić tylko trzech. Ze względu na mało efektowny styl walki Askren nie dostał angażu w największej organizacji MMA na świecie, UFC.

Shinya Aoki to japoński policjant, mający na koncie blisko 50 walk zawodowych w MMA. Japończyk w ostatniej walce przegrał z Eduardem Folayangiem tracąc pas mistrza organizacji One Championship. Wcześniej walczył dla Rizin, na którym pokonał Kazushiego Sakurabę. Dodatkowo rywalizuje on w grapplingu, a na jednej z ostatnich gal One Championship przegrał w pojedynku na chwyty ze słynnym Garym Tononem.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.