GWIAZDOR PRIDE I WRESTLINGU SPARALIŻOWANY

Organizacja DDT zajmująca się pro wrestlingiem otworzyła fundację, któej celem jest zebranie pieniędzy na leczenie sparaliżowanego pro wrestlera i zawodnika MMA, Yoshihiro Takayamy, który uległ wypadkowi podczas występu na jednej z ich gal.

Japończyk 4 maja wystąpi na gali DDT i wtedy po jednym z ataków został sparaliżowany od szyi w dół. Zawodnik został rzucony przez swojego rywala tak niefortunnie, że przerwał mu rdzeń kręgowy. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej organizacja ogłosiła, że będzie zbierać pieniądze na leczenie Takayamy, który zapewne nigdy nie odzyska sprawności.

Takayama był jednym z najbardziej popularnych zapaśników w Japonii ostatnich lat, który dzierżył kilka tytułów krajowych organizacji. Jego popularność sprawiła, że był angażowany przez federację Pride, by toczyć pojedynki na ich galach. O ile w zawodowych zapasach był świetny, o tyle w MMA zwyczajnie mu nie szło. Stoczył pięć walk wygrywając tylko jedną. Historycznym pojedynkiem jest jego walka z Donem Frye, jedna z najlepszych w historii MMA. Dopiero w 2013 roku zanotował pierwsze zwycięstwo nokautując Hikaru Sato.


Don Frye vs Yoshihiro Takayama - Pride 21 przez mmalife

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.