GIENNADIJ GOŁOWKIN I SAUL ALVAREZ - CHŁODNA ANALIZA

W najbliższą sobotę odbędzie się walka na szczycie wagi średniej - mistrz świata WBC, IBF, IBO i WBA Super, Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO) zmierzy się z pretendentem do tych tytułów, Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). Przyjrzyjmy się bliżej predyspozycjom obu zawodników…

Kazach przewyższa swojego rywala wzrostem o 4 centymetry, natomiast zasięg ramion mają niemalże identyczny (1 centymetr na korzyść Canelo). Na zawodowych ringach mistrz boksuje od 11 lat, a pretendent od 12. Alvarez rozpoczął zawodową karierę w wieku 15 lat, Gołowkin - 24. Biorąc pod uwagę liczbę pojedynków - Meksykanin ma ich na koncie 51, z czego aż 49 zwycięstw. Jedyną porażkę zanotował w 2013 roku w walce z legendarnym Floydem Mayweatherem Jr. ’GGG’ wygrał wszystkie 37 walk.

Co ciekawe, Canelo jest na pierwszym miejscu w komputerowym rankingu wagi średniej. Pomimo że to Kazach posiada tytuły mistrzowskie, jest dopiero drugi. 35-letni "GGG" może pochwalić się zwycięstwami nad takimi zawodnikami jak David Lemieux, Dominic Wade, Kell Brook czy Daniel Jacobs. Mierzył się także z Polakiem - Grzegorzem Proksą, z którym wygrał przez techniczny nokaut w 5. rundzie. 27-letni Canelo w swoim bokserskim dorobku dopisał do rekordu porażkę Miguelowi Cotto, Amirowi Khanowi, Liamowi Smithowi czy Julio Cesarowi Chavezowi Jr.

Bukmacherzy utworzyli kilka zakładów dotyczących tego wielkiego wydarzenia bokserskiego. Faworytem całego starcia jest Kazach. Za każdą postawioną na niego złotówkę, w przypadku jego zwycięstwa, można wygrać około 50 groszy, natomiast gdyby wygrał Meksykanin - nieco ponad 2 zł. Gdybyśmy chcieli wytypować już bardziej dokładnie, faworytem zakładu pt. zawodnik wygra przed czasem jest Gołowkin. Kurs na niego wynosi około 2.30, natomiast na Alvareza - 9. Canelo jest faworytem, jeśli chodzi o wygraną na punkty - tutaj za jedną złotówkę możemy wygrać 2.70 zł, natomiast za ’GGG’ - 4 złote.

- Doskonale zdaję sobie sprawę, kogo będę miał przed sobą. Wiem, jak silnym jest pięściarzem. To najbardziej niebezpieczny rywal jakiego miałem, ale wiem jak sobie z nim poradzić - przekonuje w wywiadzie Saul Alvarez.

- Canelo jest numerem 1 w Meksyku. Jest kimś specjalnym. W ostatnich walkach wyglądał naprawdę dobrze, dlatego wiedziałem, że muszę ciężko trenować. Parę rzeczy specjalnie przerabialiśmy. To jest moja największa walka w karierze - mówi Giennadij Gołowkin.

GIENNADIJ GOŁOWKIN VS SAUL ALVAREZ
DATA: 16. WRZEŚNIA 2017
MIEJSCE: T-MOBILE ARENA, LAS VEGAS
STAWKA: PASY MISTRZOWSKIE WBC, IBF, IBO, WBA Super

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.