YULIA TKACZUK GWIAZDĄ KOLEJNEGO SEZONU KLZ

 Witamy w PWPW KLZ wicemistrzynię Świata Paryż 2017. Yulia Tkach znakomita zapaśniczka z Ukrainy wzmocni drużynę Mistrza Polski AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski!!!

Pani Yulio, czy widziała już Pani mecz w formule KLZ – połączenie zapasów kobiet, stylu wolnego i stylu klasycznego i czy już poznała Pani swój nowy zespół?

Po raz pierwszy wezmę udział w zawodach, w takiej formule. Jestem bardzo zainteresowana, chcę poznać smak tej rywalizacji i konkurować w lidze. Walka w zespole jest interesująca, każdy pojedynek jest dla mnie etapem przygotowań do Tokio. Wiem, że Zhan Belenyuk i Ilona Semkiv z Ukrainy będą walczyć w moim zespole. Nie znam osobiście jeszcze nikogo innego, ale mam dużo czasu na poznanie mojego zespołu.

Czy może się pani podzielić z kibicami zapasów w Polsce, swoimi wrażeniami z Paryża. Jaki to był turniej dla Pani?

W Paryżu organizacja zawodów była na najwyższym poziomie! Sala była bardzo duża, a atmosfera zawodów cudowna. Wielu widzów, wspaniale dopingujących, to było dla mnie silne wsparcie! Powiem krótko, to były dla mnie bardzo udane zawody i jestem zadowolona ze swojej postawy na tym turnieju. Jak wspominałam wcześniej to jeden z etapów drogi do Tokio.

Od kiedy uprawia pani zapasy? Jak zaczęła się Pani przygoda z tym sportem?

Trenować zaczęłam w wieku 13 lat. Mój młodszy brat został zapaśnikiem, a ja woziłam go na treningi. Bardzo spodobały mi się zajęcia treningowe i postanowiłam również spróbować swoich sił na macie.

Jakie są Pani plany na sportową przyszłość? Czy są w nich Igrzyska w Tokio ?

Marzeniem każdego zawodnika jest medal olimpijski. Moim celem i marzeniem na ten cykl olimpijski jest wytrwanie i walka na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 . Walczyć w Tokio i zdobyć upragniony medal. Dlatego zrobię wszystko,aby się to spełniło.

Kibice PWPW KLZ, chcą poznać panią , nie tylko od strony sportowej. Proszę, napisać, jak spędza Pani czas wolny od treningów , zawodów, wyjazdów?

Lubię spędzać swój czas wolny od zawodów i zgrupowań wspólnie z moją rodziną. Moim synem i moim mężem. Wyjeżdżamy bawimy się i gramy razem. Moja rodzina jest moją twierdzą! Rodzina dla mnie jest najważniejsza i jest najcenniejszą rzeczą, którą mam! Moi rodzice, mąż, syn, bracia są moimi największymi fanami i dają mi najlepszą motywacją! Kochają mnie i zawsze mnie wspierają. (Syn ma 4 lata i ma na imię Jarosław).

Gotuję dobrze. Mąż i syn nie narzekają ( uśmiech). Jeśli jest wolny czas, lubię sprawiać mojej rodzinie kuchenne uczty i przyrządzać nasze narodowe przysmaki.

Wróćmy do zapasów . Czy starty w lidze, w Polsce będą dla Pani ważnym elementem przygotowań do kolejnych zawodów ?

Myślę, że na pewno. Każda moja walka jest etapem przygotowań do najważniejszego mojego celu, czyli medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. Spodziewam, się że walki w lidze PWPW KLZ, będą okazją do podnoszenia moich umiejętności i sprawdzania wielu elementów walki.

Nasi kibice znakomicie znają się na zapasach , na meczach panuje wyśmienita atmosfera. Czy uważa Pani, że mecze drużynowe są dobrą formą promocji zapasów ?

Mecze drużynowe są dynamicznym widowiskiem. Walki drużyn trwają dużo krócej niż zawody np. Mistrzostwa Świata. Kibice maja okazję oglądać zapasy w wykonaniu najlepszych zawodników, to najlepsza promocja zapasów!!

Pani Yulio na zakończenie naszej krótkiej rozmowy proszę o kilka słów do znakomitych kibiców PWPW KLZ.

Mam nadzieję, że pomogę mojej drużynie i zawalczę bardzo dobrze! Wiem, że AKS Piotrków Trybunalski jest najsilniejszym i najlepszym klubem i to dla mnie wielki zaszczyt być częścią tego klubu! Nie mogę się doczekać pięknych walk.!!!

Kibice i sympatycy PWPW KLZ serdecznie dziękują za rozmowę,  życzymy spełnienia sportowych marzeń i mnóstwo sportowego zdrowia!!!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.