DANIEL CORMIER ZNÓW MISTRZEM WAGI PÓŁCIĘZKIEJ UFC

Po raz drugi w swojej karierze Jon Jones został pozbawiony pasa mistrza UFC dywizji półciężkiej. Amerykanin wpadł na testach dopingowych po walce z Danielem Cormierem na UFC 214. Tym samym na zawodnika spłynęła kolejna fala krytyki zarówno ze strony fanów zawodnika, jak również innych fighterów i jego krytyków. Niebawem ma nastąpić ponowne koronowanie Daniela Cormiera na najlepszego zawodnika wagi półciężkiej na świecie.

Informacja o stosowaniu niedozwolonych substancji wspomagających w przypadku Jonesa pojawiła się już w zeszłym tygodniu jako plotka. Niestety okazało się, że w każdej plotce jest ziarno prawdy, a w tej było jej praktycznie 100 procent. Jones został złapany na zażywaniu turinabolu, środka popularnego wiele lat temu, raczej już nie stosowanego przez sportowców. Wielu ludzi zastanawiało się, czy wpadka dopingowa Jonesa nie była wynikiem działań osób trzecich, jednak na razie nic oficjalnie nie potwierdza tej teorii.

O samym odebraniu pasa Jonesowi wypowiedział się Daniel Cormier, który ma przejąć po nim koronę mistrza dywizji półciężkiej. Zawodnik American Kickboxing Academy poinformował o fakcie, że Dana White ma przyznać mu pas czempiona w wadze do 93 kg podczas występu w telewizji:

- Jones sam się zdyskwalifikował przyjmując sterydy przed walką. Teraz otrzymam pas z powrotem, co dla mnie jest sprawiedliwe. Nie mówię tak tylko z tego powodu, że to ja jestem beneficjentem wpadki dopingowej Jonesa. Mówię tak, bo uważam, że w sporcie tak to powinno wyglądać. Nie możesz oszukiwać innych sportowców, fanów i całej dyscypliny. W walce ze mną miałeś przyjacielu atrybuty fizyczne po swojej stronie. Jones to 30-latek, mierzący 193 cm wzrostu i mający zasięg 215 cm. Ja mam 38 lat! Z radością brałbym doping i budził się każdego dnia nie musząc schodzić z pietyzmem po schodach, żeby tylko pójść na trening. To niefortunna sytuacja. Mielismy jedną z największych walk tego roku, a ten gość znów zrobił szopkę z tego sportu. - skwitował przyszły mistrz dywizji półciężkiej.

Jon Jones dwukrotnie pokonywał Daniela Cormiera. Za pierwszym razem wygrał przez decyzję, a za drugim przed czasem. Druga walka zostanie jednak zmieniona. Oficjalnie zostaje ona uznana za nieodbytą, czyli jej werdykt brzmi No Contest.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.