SKANDAL! ŁUKASZ ŚWIRYDOWICZ OKRADZIONY W ANGLII

Redakcja, Informacja własna

2017-09-20

Skandaliczna wiadomość napłynęła do nas z Anglii. Mieszkający na wyspach brytyjskich, pochodzący z Białegostoku i reprezentujący Vale Tudo Białystok, Łukasz Szwirydowicz (3-4) został oszukany podczas lokalnej gali FightStar Championship 11 w Coventry. Polak według sędziów przegrał z niepokonanym, Johnem Robinsonem (4-0), jednak werdyktowi daleko od uczciwego.

O całej sprawie poinformował nas trener Paweł Zalewski z klubu Vale Tudo Białystok. Napisał na swoim klubowym fanpage'u wiadomość następującej treści:

Zawodnicy przewalczyli cały dystans 3x 5 min. Łukasz wygrał zdecydowanie pierwszą rundę, druga runda była także dla Polaka ale z trochę mniejszą przewagą, natomiast trzecia była najbardziej wyrównana ale także ze wskazaniem Łukasza. Decyzja jest niezrozumiała dla znawców sportu, natomiast jedyną rzeczą którą może tłumaczyć zachowanie sędziów jest pomoc w karierze ich miejscowej gwiazdy. Na koniec chcielibyśmy zachęcić środowiska sędziowskie do uczciwej i rzetelnej pracy, gdyż takie zachowania działają na szkodę i psują wizerunek całego sportu.

Trudno się nie zgodzić z Pawłem Zalewskim. Niestety coraz częściej takie wypadki mają miejsce i sport jest wypaczany przez sędziów. Sytuacja ta była i jest szczególnie powszechna w boksie, przez co wielu fanów odsunęło się od tej dyscypliny. Jak widać sędziowie i promotorzy robią wszystko, żeby MMA stało się pośmiewiskiem w skali światowej. Niebawem będziemy mieli do wglądu video z walki z dobrego ujęcia, więc każdy będzie mógł obejrzeć walkę.