INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI JUDO W OPOLU

W dniach 22-24 września Opole będzie gospodarzem 61 Mistrzostw Polski. Po bardzo długiej przerwie na tatami wraca Katarzyna Furmanek (+78kg). Nie wystąpi brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Budapeszcie Agata Ozdoba (-63kg).

- Agata nie będzie startować przed własną publicznością, ale odpoczynek po Mistrzostwach Świata jest potrzebny aby później walczyć z pozytywnym skutkiem w kwalifikacjach olimpijskich - mówi II trener reprezentacji Łukasz Błach, prywatnie od minionej soboty mąż Agaty Ozdoby. Oboje pochodzą z Opola, a mieszkają we Wrocławiu. Pod koniec października Agata powalczy w Abu Dhabi.

W kategorii -63kg faworytką będzie zapewne Karolina Tałach. W wadze -70kg nie ma utytułowanej Katarzyny Kłys, która zakończyła karierę, zaś po kontuzji nie startuje jeszcze Daria Pogorzelec. Problemy zdrowotne ma za sobą Katarzyna Furmanek, która wraca po przerwie trwającej ponad rok. Powalczy w kategorii +78kg.

- Zapraszam kibiców do Opola, pełna motywacja, finezja na macie, więc będzie co oglądać. Do każdej walki trzeba podejść jak do tej o złoty medal. Dotychczas zdobyłam 6 medali Mistrzostw Polski, w tym 3 w seniorkach. Zawsze ze mną wygrywała Daria Pogorzelec, dlatego jest 5 srebrnych - mówi Katarzyna Furmanek.

Do jej najgroźniejszych przeciwniczek zapewne należeć będą Anita Formela i Anna Załęczna.

Szczególnie ciekawie zapowiada się walka o złoto w wadze -57kg. Brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy Juniorek Julia Kowalczyk powalczy m.in. z Anną Borowską, Arletą Podolak i Anną Dąbrowską oraz Vanessa Machnicką. Angelika Szymańska przeniosła się do kategorii -63kg.

Poprzednie MP w Opolu odbyły się w 2011 roku. Na liście złotych medalistek były m.in. Ewa Konieczny -48kg, Agata Ozdoba -63kg, Katarzyna Kłys -70kg i Daria Pogorzelec -78kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.