MP: CZWARTE ZŁOTO KUCZERY

Piotr Kuczera potwierdził swoją dominację w kategorii do 90kg podczas mistrzostw Polski Seniorów w Opolu. Na najwyższym stopniu podium stanęli również: Damian Szwarnowiecki (81kg), Jakub Wójcik (90kg) oraz Kamil Grabowski (+100kg). 

Na tatami w Opolu w rywalizacji najcięższych (+100kg) pod nieobecność olimpijczyka z Rio de Janeiro, Macieja Sarneckiego po swój pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów wywalczył Kamil Grabowski. Judoka GKS-u Czarnych Bytom pokonał reprezentanta Polski w ju-jitsu, Rafała Rissa przez ippon, a następnie przez waza-ri Michała Dudka, by w finale po trzech minutach spędzonych na tatami znalazł sposób na Krzysztofa Załęcznego. W dotychczasowej karierze Grabowski stawał trzykrotnie na najniższym stopniu podium seniorskich zmagań. 

Po swój czwarty tytuł mistrza Polski seniorów w kategorii do 100kg sięgnął Jakub Wójcik. W finale 28-latek pokonał reprezentanta Ukrainy, który bronił barw KS AZS-AWF Warszawa Oleksii Lysenko przez ippon. W pierwszej rundzie Wójcik stoczył bardzo wyrównaną walkę z Tomaszem Domańskim wygrywając dopiero w dogrywce po blisko sześciu minutach walki. 

Czwarty z rzędu złoty medal w rywalizacji do 90kg wywalczył Piotr Kuczera. Końcowy triumf medaliście ubiegłorocznych mistrzostw Europy nie przyszło w tym roku tak łatwo. Judoka z Rybnika stoczył cztery walki o łącznej długości blisko 18 minut! Tylko na inaugurację Kuczera przed czasem pokonał Łukasza Zajączkowskiego. Trzy kolejne walki zakończyły się na punkty, a w półfinale Kuczera stoczył ponad 7-minutową walkę z Rafałem Kozłowskim wygrywając po rzucie na waza-ri. 

Pierwszy złoty medal w nowej kategorii wagowej do 81kg wywalczył Damian Szwarnowiecki. W finale zawodnik Gwardii Wrocław pokonał obrońcę tytułu mistrza Polski, Jakuba Kubieńca przez ippon. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.