MARTIN LEWANDOWSKI: NASTAŁA ERA MMA

Redakcja, sport.pl

2017-09-25

Martin Lewandowski z KSW udzielił obszernego wywiadu portalowi sport.pl, w którym mówił o rosnącej popularności MMA, przyszłości Mameda Khalidova, konkurencji z UFC i FEN, a także o tym czemu angaż gwiazd innych sportów do KSW nie szkodzi prestiżowi organizacji.

- - Myślę, że zaczęła się era MMA. W oczach kibiców boks jest mniej atrakcyjny. To kibice pięściarstwa zaczynają się interesować MMA, a nie na odwrót. Nawet żeby powstał taki hit, jak Floyd Mayweather Jr. kontra Connor McGregor, to ludzie z boksu, musieli sięgnąć po zawodnika MMA. Widowiskowość MMA sprawia, że tłumi boks. Walki są bardziej realistyczne, bo nie są prowadzone tylko w jednej płaszczyźnie. Boks bywa nudny, a MMA jest dynamiczne i mniej przewidywalne. Spójrz też na karty walk podczas gal bokserskich. Pierwsze pojedynki - oprócz znajomych i rodziny zawodników - nikogo innego nie obchodzą i to jest smutne. Kolejne walki przyciągają tylko zagorzałych fanów pięściarstwa. Zwykłych sympatyków sportu zazwyczaj interesuje tylko walka wieczoru. To na nich są budowane imprezy. U nas jest inaczej. - Mówił o konkutrencji boks vs mma.

- Jak walczył Marcin Najman, Przemysław Saleta, czy debiutował Pudzian, to też było dużo lamentu. Ale dzięki temu więcej się o nas mówi. Trafiamy do szerszych kręgów, niż tylko do ludzi z branży MMA. Naszym celem jest promocja MMA wśród wszystkich warstw społecznych i przedstawienie tego sportu, jako pełnoprawnej dyscypliny, która być może kiedyś zagości nawet na igrzyskach olimpijskich... bo takie prace już trwają. - Mówił o angażu gwiazd do federacji KSW.

- Jest bardzo duża szansa, że w 2018 roku Artura Szpilkę zobaczymy w klatce. Jak mnie zaczął obserwować na Twitterze, to już poczułem, że coś się święci (śmiech). Spotkaliśmy się i bardzo konkretnie pogadaliśmy. Kiedy by mógł zadebiutować, z kim, jak się czuje w innych płaszczyznach niż stójka, a także za ile pieniędzy by wszedł do klatki. Nie mamy podpisanej umowy, ale czuję, że u nas powalczy.

Czytaj więcej na Sport.pl