DSF ELIMINATOR: KUBISZYN vs PASIEK JAKO CO-MAIN EVENT

Mateusz Kubiszyn (KKS Sporty Walki Poznań) i Damian Pasiek (PACO Team Katowice) pierwotnie mieli się zmierzyć już na czerwcowej gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu, ale z powodu kontuzji tego drugiego pojedynek został odwołany. Teraz ich starcie w kategorii -86 kg będzie przystawką przed walką wieczoru o dwa mistrzowskie pasy: Kamil Ruta kontra Kamil Jenel. Wcześniej kibice zobaczą też pierwszy w historii gal DSF turniej kickbokserski z udziałem ośmiu zawodników, którzy będą rywalizować w kategorii -81 kg.

Zobacz trailer zapowiadający walkę Ruta-Jenel >>>

Pochodzący z Lubaczowa Kubiszyn równolegle z występami zawodowymi z powodzeniem rywalizuje w amatorskich zawodach w formule Full-Contact. 26-letni zawodnik ma już na koncie mistrzostwo świata, wicemistrzostwo Europy i 4 tytuły mistrza Polski. Pierwszą walkę stoczył dopiero kilka lat temu – jak sam mówi - stosunkowo późno jak na tę dyscyplinę sportu. Mateusz ćwiczył jednak od dziecka: przez 8 lat trenował karate, a tylko nieco krócej gimnastykę sportową. Do niedawna grał także w piłkę nożną. Jego atutem w ringu jest skuteczny boks i ofensywny styl, który stara się narzucać wszystkim przeciwnikom.

Przygotowuję się do mistrzostw świata, więc start na DSF Kickboxing Challenge będzie dla mnie ważnym sprawdzianem. Moja kariera amatorska jest jeszcze uboga w porównaniu z niektórymi zawodnikami w moim wieku, dlatego skupiam się na równoległych występach w ringach amatorskich i zawodowych – mówi Kubiszyn, który od 2,5 roku pracuje jako strażak, a wcześniej był także ratownikiem medycznym.

Zobacz wideo: Mateusz Kubiszyn na DSF Kickboxing Challenge „Najlepsi z najlepszych”

Wykonuję zawód wymagający dużej odporności psychofizycznej. Całodobowe dyżury i następujące potem 48 godzin przerwy sprzyjają treningom sportów walki. Z pracy czerpię determinację, która pozwoli mi wygrać najbliższy pojedynek i odnieść kolejne sukcesy. Zamierzam zostać na dłużej w DSF Kickboxing Challenge, dlatego muszę wygrywać takie pojedynki! – kończy zdeterminowany zawodowy strażak i fighter.

Gala DSF ELIMINATOR odbędzie się 29 września w Ząbkach w hali sportowej przy ulicy Stefana Batorego 37. Początek o godzinie 20:00. Bilety w cenie 70 złotych dostępne na eventim.pl. Transmisja na żywo w www.player.pl oraz www.nsportplus.pl.

Już w czwartek, tj. 28 września o godzinie 14:00 w restauracji Champions Sports Bar w hotelu Marriott, odbędzie się Ceremonia Ważenia, podczas której zaprezentują się wszyscy bohaterowie piątkowej gali. Będzie to pierwsza bitwa psychologiczna – kto ją wygra, przekonamy się już jutro. To także doskonała okazja dla mediów na ostatnie rozmowy przed DSF ELIMINATOR.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.