ZŁOTE KUMITE POLAKÓW NA PUCHARZE ŚWIATA KWF

W niedzielny wieczór 1 października wielkie zwycięstwo odniosła drużyna kumite mężczyzn Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), która wystartowała w Pucharze Świata organizowanym przez Światową Federację Karatenomichi (Karatenomichi World Federation, KWF) na Malcie. W 8th Karatenomichi World Federation World Conference Cup – w zawodach i seminarium poprzedzającym turniej uczestniczyło ponad 400 karateków z 36 państw. Polska reprezentacja wywalczyła w sumie 4 medale!

Drużyna kumite w składzie Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Łukasz Wójcik (KKT Kobu Wrocław) w brawurowym stylu w finale pokonała zawodników z Japonii. Większość walk Polacy wygrywali, zdobywając ippony.

Łukasz Wójcik, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników PZKT po finale powiedział: - To były zawody na wysokim poziomie. Dużo zaciętych walk. Największe emocje były w walce finałowej z Japończykami. Miałem okazję walczyć z najlepszym uczniem senseia Yahary.

Paweł Tomasik w imponującym stylu wywalczył srebro w kumite indywidualnym seniorów, a brąz w kumite w kategorii weteranów zdobył Paweł Janusz (AKT Niepołomice). Brązowy medal przywiezie z Malty także drużyna kata w składzie: Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk (wszyscy AKT Niepołomice).

- To było kolejne nowe doświadczenie. Czuję się dumny, że karate-do, które trenuję, jest skuteczne na innych płaszczyznach. Budujące jest to, jak wyglądały starty naszej reprezentacji. Zyskaliśmy respekt i szacunek w nowym środowisku karate, wśród zawodników i sędziów – podsumował występ Polaków Paweł Janusz, wielokrotny mistrz świata w karate tradycyjnym.

Reprezentacja PZKT przed startem w Pucharze Świata uczestniczyła na Malcie w seminarium szkoleniowym, które prowadził sensei Mikio Yahara. - Miałem zaszczyt być oceniany przez samego mistrza Mikio Yahare. To bardzo motywuje – powiedział uczestniczący w szkoleniu Witold Kwieciński (Łódzka AKT).

Reprezentacja PZKT wzięła udział wydarzeniu w celu zacieśniania relacji pomiędzy Światową Federacją Karatenomichi, a Światową Federacją Karate Tradycyjnego (WTKF). Misją zawodników startujących w turnieju było zaprezentowanie tradycyjnego karate-do na najwyższym światowym poziomie. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.