KSW 40: MARIANA MORAIS PRZECIWNICZKĄ LIPSKI?

Wszystko na to wskazuje, że Mariania Morais (12-4-0), stanie przed szansą zdobycia pasa kategorii muszej należący do Ariane Lipski (9-3). Portal Combate.com poinformował, że dwudziestego pierwszego października dojdzie do tej walki w Dublinie.

Zawodniczka z São José dos Pinhais w dorobku ma dwanaście zwycięstw i cztery porażki. Kiedy Mariania triumfowała stawała tylko raz do decyzji sędziów, a resztę pojedynków kończyła przed czasem, głównie przez poddania. Morais w dorobku ma porażki, ale nie z byle kim, bo przecież Jennifer Maią aktualnie uważaną za numer jeden w swojej kategorii wagowej. Brazylijka też szukała swojej szansy w Stanach Zjednoczonych na gali Invicta FC 14, gdy dosłownie parę sekund przed końcem walki zastopowała ją weteranka Roxanne Modafferi. Obecnie Morais po ostatniej porażce z niepokonaną Karolline Rosą jest na fali wznoszącej, gdy na swoim terytorium przed czasem zastopowała  rodaczki.

Świeżo upieczona mistrzyni KSW i piąta zawodniczka wagi muszej na świecie Ariane Lipski (9-3, 6 KO, 1 Sub) stanie do pierwszej próby obrony pasa. 23-latka z Kurytyby zadebiutowała w KSW w listopadzie 2015 roku. Zawodniczka z Kraju Kawy pokonała wtedy sensacyjnie Katarzynę Lubońską przez kopnięcie na korpus i ciosy w parterze. Potem przyszedł czas na starcie z niezwykle wytrzymałą Sheilą Gaff. Po jednej z najlepszych rund 2016 roku fenomenalnym uderzeniem Lipski posłała Niemkę na deski i zapewniła sobie szansę walki o pas. Przed 58-tysięczną widownią na PGE Narodowym podczas KSW 39: Colosseum 'Królowa Przemocy' poddała balachą tuż przed końcem pierwszej odsłony Dianę Belbitę. Teraz przyszedł czas na pierwszą obronę zdobytej w maju korony.

Zobaczcie też ostatnią walkę najbliższej pretendentki do pasa:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.