UFC 219: GOKHAN SAKI WYSTĄPI W LAS VEGAS

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-10-10

Trzydziestego grudnia w Las Vegas swoją trzecią walkę zawodową stoczy Gokhan Saki (1-1), znany wszystkim jako wielka legenda kick-boxingu. Turek w T-Mobile Arena stanie na przeciwko zaskakującego ostatnio Khalila Rountree (6-2).

Na początku były plotki o powrocie 'The Rebela' do klatki, ale nikt nie wyobrażał, że będzie to z taki hukiem. Gokhan zadebiutował już w 2004 roku, gdy przegrał z dobrze znanym w naszym kraju Jamesem Zikiciem. Teraz chciał poprawić rekord i niespodziewanie podpisał kontrakt z największą federacją na świecie. Gokhan wystąpił w Japonii na UFC Fight Night 117. W głównej karcie pod koniec pierwszej odsłony znokautował Luisa Henrique da Silve. Teraz Saki będzie chciał jeszcze bardziej zaszokować świat!

'The War Horse' znany wszystkim jest z programu TUF 23, który prowadziła nasz mistrzyni Joanna Jędrzejczyk oraz Claudia Gadelha. Amerykanin doszedł aż do finału, jednak w nim przegrał na punkty z Andrewem Sanchezem. W kolejnej walce wystąpił w Australii, gdzie miał Tysona Pedro na widelcu, ale ostatecznie pod koniec pierwszej odsłony znalazł on na niego sposób. Rountree był na włosku jeżeli chodzi o zwolnienie z UFC, jednak dostał szansę i ją znakomicie wykorzystał. Khalil pierw w 52 sekundy zastopował Daniela Jolly, a w Szkocji cztery sekundy przed końcem pierwszej rundy znokautował Paula Craiga.

Tak aktualnie prezentuje się karta walk UFC 219:
Walka wieczoru:
61 kg: Dominick Cruz (22-2) vs Jimmie Rivera (21-1)
Główna karta:
52 kg: Cynthia Calviloo (6-0) vs Carla Esparza (12-4)
77 kg: Carlos Condit (30-10) vs Neil Magny (19-6)
Pozostałe:
57 kg: Louis Smolka (11-4) vs Matheus Nicolau (12-1-1)
93 kg: Gokhan Saki (1-1) vs Khalil Rountree (6-2)