MISTRZOSTWA EUROPY W KARATE TRADYCYJNYM

Rywalizacja karateków reprezentujących nie narodowe federacje, ale kluby w formule mistrzostw Europy zostanie rozegrana po raz pierwszy w historii karate tradycyjnego. Karatecy z klubów karate z całej Europy spotkają w dniach 21-22 października w lubelskiej hali Globus na Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017.

W Mistrzostwach wystartują reprezentanci klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, ale także reprezentanci klubów z innych narodowych federacji WTKF (Światowa Federacja Karate Tradycyjnego), ITKF (Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego) oraz WFF (Światowa Federacja Fudokan).

Klubowym Mistrzostwom Europy w Lublinie towarzyszyć będzie V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do poświęcony pamięci Beaty Welfle. W turnieju wystartuje kilkuset najmłodszych zawodników karate.

Mistrzostwa odbędą się w ramach obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, swoim patronatem objęli je Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

- Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy to nowa idea – chcemy aktywizować kluby i umożliwić nawiązywanie relacji i przyjaźni międzynarodowych pomiędzy klubami. Spodziewamy się, że w mistrzostwach wystartują obok zawodników z Polski, reprezentanci kilkunastu europejskich klubów, w sumie ok. 200 karateków. Jeśli zaś chodzi o rywalizację dzieci - pierwsza edycja Pucharu Europy Dzieci odbyła się w Lublinie, tu narodziła się idea tego turnieju. Na V edycję znowu do nas zawitał. Liczę, że wystartuje w nim ok. 500 dzieci z całej Europy – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, organizator wydarzenia.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizować będą w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy wystartują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.

W 2017 roku przypada 20 rocznica powstania Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie decyzją z dnia 24 marca 1997 r. udzielił PZKT zezwolenia na działalność jako polski związek sportowy, co otworzyło nowy etap działalności. Podczas mistrzostw w Lublinie rozpoczną się obchody jubileuszu 20-lecia PZKT.

PLANOWANY PROGRAM RAMOWY

21 października 2017 r. (sobota)
godz. 8.00 -
rozpoczęcie zawodów
V Puchar Europy Dzieci - starty dzieci w konkurencjach indywidualnych,
Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy - starty w kategorii seniorów
godz. 15.00 - ceremonia otwarcia zawodów
Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy - finały
V Puchar Europy Dzieci - dokończenie konkurencji
godz. 18.00 - planowane zakończenie zawodów w tym dniu

22 października 2017 r. (niedziela)
godz. 9.00 -
rozpoczęcie zawodów

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.