KLZ: PIERWSZA WYGRANA MKZ UNIA RACIBÓRZ

MKZ Unia Racibórz odnotowała pierwsze zwycięstwo w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej w sezonie 2017/2018. W środę drużyna z Raciborza pokonała w Rafako Arenie KS Budowlani Łódź 20:11.

Gala rozpoczęła się od remisu w walce Agaty Walerzak z Madaliną Linguraru w kategorii do 48kg. Obie zapaśniczki przez 6 minut walki nie zdołały zdobyć żadnego punktu technicznego i zanotowały po jednym punkcie ogólnym. W ostatnich tygodniach znakomitą formę prezentuje Adrian Hajduk (styl wolny, 57kg), którą udowodnił w starciu z Zhozefem Baghramyanem. Rudzianin reprezentujący barwy drużyny z Raciborza wygrał przez przewagę techniczną 4:0 (12-0).

Pierwsza walka w stylu klasycznym to starcie w kategorii do 66kg pomiędzy Arkadiuszem Gucikiem i Edwardem Barsegjanem. Faworytem tej walki był wielokrotny uczestnik mistrzostw Europy i świata, Edward Barsegjan, jednak walka potoczyła się zupełnie nie po jego myśli. W pierwszej rundzie w przymusowym parterze Gucik wykonał wózek i wyszedł na prowadzenie 2:0. Jeszcze przed przerwą Barsegjan zdołał wypchnąć rywala poza matę za co otrzymał jeden punkt. W drugiej rundzie nikt nie wywalczył punktu technicznego i ostatecznie to Gucik wyszedł zwycięsko z tego starcia 3:1 (2:1).

Sygnał do odrabiania strat dla ekipy z Łodzi dała Lenka Hockova, która pokonała Agnieszkę Król 3:0 (2-0) w limicie wagowym do 58kg. Kolejne punkty dla gospodarzy wywalczyli Andrzej Sokalski i Mateusz Wolny. Ten pierwszy rywalizujący w stylu wolnym (74kg) nie dał szans Bartłomiejowi Żurawowi 3:0 (9-0), a Wolny rywalizujący w stylu klasycznym (85kg), po świetnej walce pokonał utalentowanego Krzysztofa Niklasa, który walczył jako "joker" ekipy z Łodzi. Walka rozpoczęła się od rzutu za dwa punkty w wykonaniu Wolnego, a chwilę później Niklas wypchnął rywala poza matę. Ulubieniec raciborskiej publiczność ponownie punktował tym razem po obejściu i do przerwy prowadził już 4:1. Młody Niklas zabrał się za odrabianie strat w drugiej rundzie i już na początku wykonał obejście za 2 punkty. Jak się później okazało było to wszystko na co było stać obu zapaśników tego dnia i po świetnej walce triumfował Mateusz Wolny 3:1 (4-3).

Dla MKZ Unia Racibórz punktowali jeszcze Sebastian Jezierzański (styl wolny, 97kg), który zremisował z Kamilem Skaskiewiczem oraz joker w ekipie gospodarzy Mateusz Zybała. 20-latek rywalizujący w stylu klasycznym w kategorii do 130kg rzucił swojego rywala Rafała Cyrana przez biodro za 4 punkty, a w parterze skończył walkę przez położenie na łopatki.

Punkty dla gości wywalczyła jeszcze Martina Kuenz, która wygrała przez przewagę techniczną Agatę Tatar 4:0 (6-0).

Ostatecznie po 9 stoczonych walkach w Rafako Arenie w Raciborzu górą była ekipa MKZ Unia, która wygrała z KS Budowlani Łódź 20-11. To pierwsza wygrana w sezonie 2017/2018 w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English