DSF KC 11: RAJEWSKI-KALICKI W ELIMINATORZE DO PASA

Mimo że to walka rankingowa, to na takie bitwy kibice czekają najbardziej! Stawka tego pojedynku jest bardzo duża. Rajewski czy Kalicki? Lepszy z nich stanie do walki o pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii -65 kg. Mistrzowskie trofeum dzierży Jan „IRON” Lodzik.

Obaj młodzi adepci mają już za sobą udane występy na imprezach DSF Kickboxing Challenge. Kalicki trenuje od ponad dziesięciu lat, ale do dziś udanie łączy sport z nauką. W ubiegłym roku został mistrzem Polski w K-1, ma także na koncie dwa tytuły Oriental Rules oraz wicemistrzostwo świata Muay Thai. Niedługo kończy elektrotechnikę, ale woli ciężką pracę na sali treningowej od rozrywkowego trybu życia typowego studenta.

– Po prostu na studiach szukałem innych wrażeń – uśmiecha się i wraca do tematu zbliżającej się walki. – Mam twardy, mocny styl. Zawsze idę do przodu. Nie lubię zbierać punktów, będę walczyć na maksa! Wiem, że damy dobrą walkę i żaden nie będzie uciekać. Obaj pójdziemy twardo do przodu. Jestem przygotowany najlepiej w karierze i chcę go pokonać przed czasem! – kończy 24-letni Aleksander Kalicki, tegoroczny półfinalista World Games, (wycofał się z powodu kontuzji – przyp. redakcja).

Jego rówieśnik i rywal to dumny reprezentant Rajewski Team – największej w Polsce rodziny zajmującej się sportami walki. Obecnie trenuje przede wszystkim w klubie Garda Warszawa, gdzie uczy się nowych sztuczek i modyfikuje swój styl walki. Mateusz ma na koncie występy w MMA oraz K-1, jednak to z tą drugą dyscypliną wiąże przyszłość. Na poprzednich edycjach DSF Kickboxing Challenge dwukrotnie zmierzył się z Janem Lodzikiem i po szalenie interesujących bitwach przegrywał minimalnie. Może do trzech razy sztuka? Najpierw musi jednak powstrzymać Kalickiego.

Znamy się, to fajny chłopak. Obserwowałem jego walki i wiem, że ciągle prze w ringu do przodu, jest chyba jeszcze silniejszy ode mnie i uwielbia wymiany. Na szczęście ja na co dzień trenuję z zawodnikami prezentującymi podobny styl – stwierdza pewny siebie Mateusz Rajewski. – Tym razem nie czuję presji jak przed walką o pas, mam wszystko lepiej poukładane w głowie. Czuję wewnętrzy luz i to będzie widać w walce. Może będę się z nim bił, a może zawalczę sprytnie i go oszukam. Dostosuję się i będę robił to, co będzie pasowało i co da mi wygraną! – zapewnia.

Na gali DSF Kickboxing Challenge 11 dojdzie do kolejnego meczu międzypaństwowego. Rywalami Polaków tym razem będą Francuzi. Do tej pory biało-czerwoni jeszcze nie przegrali! W dwóch najważniejszych starciach tego wieczoru do ringu wyjdą mistrzowie. Najpierw królowa polskiego kickboxingu Dorota Godzina pożegna się z zawodowym sportem, broniąc w swym ostatnim występie tytułu DSF Kickboxing Challenge w wadze do 56 kg. W walce wieczoru kibice zobaczą pasjonujące starcie tegorocznego złotego medalisty The World Games, które odbyły się we Wrocławiu - Dawida Kasperskiego z bardzo mocnym Marokańczykiem Boubakerem El Bakourim. Ten pojedynek odbędzie się w kategorii do 86 kilogramów.

Bilety na DSF Kickboxing Challenge 11 w cenie od 50 PLN są dostępne w serwisie eventim.pl. Otwarcie bram o godzinie 18:00.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.