DOMINACJA POLSKI NA ME W KARATE TRADYCYJNYM

Za nami Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 i V Pucharu Europy Dzieci, które rozgrywane były w lubelskiej hali Globus. Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Do Lublina przybyli zawodnicy karate tradycyjnego z 11 państw, lecz najliczniejsza była reprezentacja Polski.

Mistrzostwo i złote medale Klubowych Mistrzostw Europy w kategorii seniorów zdobyły... w kata drużynowym obie drużyny – kobiet i mężczyzn – reprezentujące AKT Niepołomice, zaś w kumite drużynowym drużyna kobiet i drużyna mężczyzn z TS Sokół Aleksandrów Łódzki! Kolejne miejsca na podium także przypadły drużynom reprezentującym polskie kluby.

Rozgrywany po raz drugi w Lublinie V Puchar Europy Dzieci zgromadził ponad 600 walecznych zawodników. To właśnie w tym mieście zrodziła się idea turnieju i to tu rozegrano jego pierwszą edycję – we wrześniu 2011 roku. W sobotę doskonale w konkurencjach indywidualnych, w czterech kategoriach wiekowych spisali się nasi reprezentanci.

- Poziom zawodów oceniam bardzo wysoko, a atmosfera w hali jest wspaniała. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy w nowej – klubowej formule. Myślę, że jeszcze nie do końca się ona przyjęła. Potrzeba czasu, żeby na dobre zagościła w kalendarzu europejskich rozgrywek. Natomiast Puchar Europy Dzieci już na dobre u nas zagościł. Polska wśród dzieci nadal wiedzie prym w Europie – prezentujemy bardzo wysoki poziom. Ale bardzo dobrze wystartowały też dzieci reprezentujące Mołdawię, Armenię, Izrael czy Czechy – w przyszłości możemy spodziewać się, że wyrosną z nich mistrzowie – posumował lubelskie święto karate Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), organizator mistrzostw.

Puchar Europy Dzieci poświęcony został pamięci zawodniczki karate, mistrzyni Polski, Beaty Welfle – wojowniczki, która swoją postawą w walce z chorobą dawała przykład hartu ducha i walki.

Rozgrywane w ten weekend święto karate jest również czasem jubileuszów – w sobotę obchody 20-lecia istnienia rozpoczął Polski Związek Karate Tradycyjnego – z tej okazji wiceprezydent Lublina – Krzysztof Komorski wręczył na ręce prezesa Włodzimierza Kwiecińskiego Medal 700-lecia Miasta Lublin dla PZKT.

Swój jubileusz 20-lecia kariery zawodniczej świętowała również Barbara Marciniak z Lubelskiego KKT – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata. Także i ona została uhonorowana Medalem 700-lecia Miasta Lublin.

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizują w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy startują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.

W niedzielę dzieci startujące w V Pucharze Europy w Tradycyjnym Karate-do rywalizowały w konkurencjach drużynowych – kata i en-bu, a w Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 wystartowali juniorzy (16-18 lat) i kadeci (14-15 lat). Najliczniej reprezentowana była Polska i to nasi zawodnicy zdobyli najwięcej medali – od wielu lat utrzymują najwyższą pozycję. W tym roku wyróżnili się młodzi zawodnicy z Mołdawii, Armenii, czy Izraela, którzy wygrywali z Polakami.

Główną imprezą rangi europejskiej będą 33. Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do, które za dwa tygodnie odbędą się w Kluż-Napoka w Rumunii. W tym tygodniu poznamy skład reprezentacji Polski na te mistrzostwa oraz na rozgrywane równolegle 7. Mistrzostwa Świata Fudokan.

Skład zwycięskich drużyn Otwartych Klubowych Mistrzostw Europy
w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017 w kategorii seniorów

Kata drużynowe kobiet:
AKT Niepołomice: Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał

Kata drużynowe mężczyzn:
AKT Niepołomice: Paweł Janusz, Wiktor Staszak, Konrad Irzyk

Kumite drużynowe kobiet:
TS Sokół Aleksandrów Łódzki: Maria Depta, Paulina Świercz, Alicja Zalecińska, Justyna Barańska

Kumite drużynowe mężczyzn:
TS Sokół Aleksandrów Łódzki: Damian Tomasik, Mariusz Barański, Paweł Barański

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.