RUSZYŁ NOWY SEZON WARSZAWSKIEJ LIGI KENDO

Turniej tradycyjnie rozegrany został w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo. W premierowym spotkaniu nowego sezonu wzięło udział 16 zawodników i zawodniczek z trzech warszawskich klubów.

Ostatecznie turniej wygrał Jacek Lipiński z Tonbo Kendo Warszawa, czyli ubiegłoroczny zwycięzca całej Ligi. W finale pokonał on Mariusza Wiala z Warszawskiego Klubu Kendo, notabene trenera reprezentacji Polski. Trzecim miejscem podzielili się Kasper Yearwood z WKK oraz Lech Wiktor Piotrowski, który na codzień trenuje w Japonii. Dodatkowo tradycyjną nagrodą Kantosho (za ducha walki) odznaczona została Katarzyna Kacprzak z Tonbo.

Turniej od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco - w najbliższą sobotę odbywać mają się w Warszawie Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet, co oznaczało, że wszyscy uczestnicy są w treningu i bardzo zdeterminowani, by jak najlepiej się prezentować przed docelowymi zawodami. To jednak już na początku okazało się dla wielu zgubne, gdyż rozlosowane grupy były na bardzo wysokim poziomie i wielu weteranów Ligi odpadło, zanim dostali się nawet do fazy punktowanej.  

Ćwierćfinały przebiegły dosyć gładko, jednak przyniosły nam dwa ekscytujące pojedynki. W pierwszym spotkało się dwóch ubiegłorocznych reprezentantów Polski: Kasper Yearwood i Maciej Wierzbowski, obydwaj znani z bardzo dynamicznego stylu walki. Tym samym zaskoczeniem lekkim było, że Yearwood relatywnie gładko wygrał ze swoim młodszym kolegą z klubu.  Drugim ciekawym pojedynkiem było starcie Mariusza Wiala oraz Krzysztofa Bosaka, w którym ten drugi przyjął nieortodoksyją postawę wysoką (Jodan). Ostatecznie to jednak Wialowi udało się zapunktować, dzięki czemu awansował do półfinału.

Półfinały miały dwojaki przebieg - walka Yearwood-Lipiński miała bardzo burzliwy przebieg, z agresywnymi atakami ciałem oraz intensywną pracą w zwarciu. Ostatecznie starcie zakończyło się przegraną zawodnika WKK, ze względu na dwa otrzymane hansoku (ostrzeżenia), które poskutkowały punktem dla Lipińskiego. Drugi półfinał był nieco spokojniejszy - Wial w jednej z pierwszych akcji pewnie zapunktował, po czym spokojnie utrzymał prowadzenie do końca pojedynku.

Finałowy pojedynek rozpoczął się trochę rozpoznawczo, jednak szybko obydwie strony oswoiły się z przeciwnikiem i rozpoczęły śmiałe ataki. Ostatecznie Jacek Lipiński wyłapał niedokładny atak przeciwnika i udało mu się wykonać poprawną technikę kontry. Dosłownie zaraz po tym Mariusz Wial śmiało zaatakował do przodu, jednak znowu niedokładnie, co dało Lipińskiemu okazję, by złapać go w chwilowej nieuwadze, czym zakończył pojedynek 2:0.

To było naprawde intensywne otwarcie sezonu. Ostrzy apetyt na następną Ligę, którea odbędzie się pod koniec listopada.

Pełne wyniki (i zarazem obecny ranking):
1. Jacek Lipiński - 10p
2. Mariusz Wial - 8p
3. Kasper Yearwood/Lech Wiktor Piotrowski - 6p
5. Krzysztof Pławski - 4p
6. Krzysztof Bosak - 3p
7. Maciej Wierzbowski - 2p
8. Sławomir Mazur - 1p

Kantosho (nagroda za ducha walki): Katarzyna Kacprzak - 1p

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.