DSF KC 11: DOROTA GODZINA POŻEGNAŁA SIĘ Z RINGIEM

Wielka gala DSF Kickboxing Challenge 11 przeszła do historii, a wraz z nią dobiegła końca piękna zawodowa kariera polskiej królowej kickboxingu. W Arenie Ursynów z ringiem pożegnała się żyjąca legenda tego sportu - Dorota Godzina. W emocjonującym ostatnim występie wspaniała mistrzyni pokonała Sylwię Kaliś, broniąc tytułu mistrzyni DSF Kickboxing Challenge. Wcześniej w meczu międzynarodowym Polacy nie dali żadnych szans reprezentacji Francji, zwyciężając w wielkim stylu 5:0. W walce wieczoru nie zawiódł tegoroczny mistrz The World Games we Wrocławiu – Dawid Kasperski, który po świetnej walce rozbił mocnego Marokańczyka Boubakera El Bakouriego.

– Posmakowałem DSF Kickboxing Challenge od środka. Oprawa robi niesamowite wrażenie. To jest to! – mówił podekscytowany Dawid Kasperski, który porwał warszawską publiczność ostrym atakiem od pierwszych sekund. – Wszystko co powiedziałem jest szczere, nie mogę się doczekać powrotu na kolejnej gali.

W narożniku Polaka stał światowy dominator w kategorii do 77 kg – Nieky Holzken. Holender nie ma wątpliwości, że wkrótce Kasperski zostanie czempionem najlepszej polskiej federacji.

– Pierwsza walka dla Golden Glory Team Holzken i pierwsza wygrana. Czekajcie na kolejne walki Dawida, to będzie ogień! Pas mistrzowski już na niego czeka – gorąco zapewnił 7-krotny mistrz świata, w tym 5-krotny mistrz GLORY. Być może już wkrótce na gali DSF Kickboxing Challenge zobaczymy mecz Polska-Holandia?

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z:

DSF Kickboxing Challenge 11: Galeria zdjęć (cz. 1) >>>

– Jestem wam wszystkim wdzięczna za ten piękny moment. Odczułam dużo ciepła. Zapamiętam te wspaniałe chwile – powiedziała wzruszona Dorota Godzina po ostatniej zawodowej wygranej w karierze. – Przede mną amatorskie mistrzostwa świata, na których będę broniła tytułu z 2015 roku. Potem żegnam się całkowicie z ringiem. Pozostanę przy sporcie, mam własną sekcję kickbokserską i będę mogła bardziej zaangażować się w trenowanie i promocję żeńskiego kickboxingu – zakończyła żyjąca legenda.

Do największych sukcesów Godziny należą trzykrotne amatorskie mistrzostwo świata, dwukrotne mistrzostwo Europy, 12 wygranych Pucharów Świata i ponad 30 tytułów mistrzyni Polski w kickboxingu. W karierze zawodowej Dorota została mistrzynią świata WAKO PRO oraz zdobyła pas DSF Kickboxing Challenge w kategorii do 56 kilogramów. Tego ostatniego trofeum broniła w ostatniej walce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z:

DSF Kickboxing Challenge 11: Galera zdjęć (cz. 2) >>>

Na szczególne wyróżnienie po gali zasługuje poziom sportowy pojedynku Rajewski vs Kalicki, który zakończył się zwycięstwem tego pierwszego po dodatkowej rundzie. Każdy chciałby zobaczyć jak najszybciej rewanż. Efektowne nokauty w zwycięskim dla biało-czerwonych meczu międzynarodowym Polska - Francja zanotowali Michał Turyński (latające kolano), Łukasz Wichowski oraz Maksymilian Bratkowicz. Kapitalną formę na tydzień przed wylotem na mistrzostwa świata zaprezentował też doświadczony Michał „Matrix” Królik. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich 11 walk (dziewięć w K-1, po jednej w Muay Thai oraz formule Full-Contact), jakie odbyły się 27 października na DSF Kickboxing Challenege 11 w Arenie Ursynów w Warszawie.

Karta wstępna:

K-1 (-71 kg): Tomasz Brotoń pokonał Nikolaia Kozeleckiego decyzją sędziów (3-0)
M-T (-73 kg): Cezary Zugaj pokonał Kamila Piątkiewicza decyzją sędziów (3-0) *

Mecz międzynarodowy Polska-Francja (5-0):

K-1 (-75 kg): Marcin Mazurkiewicz pokonał Mimouna Zahafi decyzją sędziów (3-0)
F-C (-81 kg): Łukasz Wichowski pokonał Ibrahima Fettara przez KO w 2. rundzie **
K-1 (-86 kg): Maksymilian Bratkowicz pokonał Henry’ego Floriana przez TKO w 1. rundzie
K-1 (+95 kg): Tomasz Klimiuk pokonał Tomy’ego Blanco decyzją sędziów dwa do remisu
K-1 (+95 kg): Michał Turyński pokonał Kevina Minounmana przez KO w 1. rundzie

Walki rankingowe PRO:

K-1 (-65 kg): Michał Królik pokonał Pavla Douhi decyzją sędziów (3-0)
K-1 (-65 kg): Mateusz Rajewski pokonał Aleksandra Kalickiego decyzją sędziów (po dogrywce)

Co-Main Event o pas DSF Kickboxing Challenge:

K-1 (-56 kg): Dorota Godzina pokonała Sylwię Kaliś decyzją sędziów (3-0)

Walka wieczoru – debiut mistrza World Games 2017 w DSF KC:

K-1 (-86 kg): Dawid Kasperski pokonał Boubakera El Bakouri decyzją sędziów (3-0)

* Walka w formule Muay Thai
** Walka w formule Full-Contact

Wszystkich kibiców i dziennikarzy zapraszamy dziś do obejrzenia programu Fighters, który w całości będzie poświęcony kickboxingowi. Gośćmi Mariusza Serafina i Ewy Brodnickiej w Restauracji Champions Sports Bar będą Dorota GodzinaSławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge oraz Piotr Siegoczyński, prezes PZKB. Początek programu o godzinie 20:30. Transmisja LIVE na FB i YT.

Najlepszy kickboxing w Polsce powróci już w sobotę 9 grudnia. Gala DSF Kickboxing Challenge 12 zapowiada się bardzo interesująco z wielu powodów. W Restauracji Champions Sports Bar zadebiutuje wracający do kickboxingu weteran UFC Daniel Omielańczuk. Do pierwszej obrony mistrzowskich tytułów w kategorii do 81 kg DSFKCH i PZKB przystąpi efektownie walczący Kamil Jenel. Do bardzo ciekawej potyczki dojdzie pomiędzy znanym warszawskim raperem i zawodnikiem K-1 Jerzym „Jurasem” Wroński oraz zwycięzcą turnieju DSF Eliminator – Piotrem Sokołem. W pierwszym starciu, na DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu, zwyciężył nieznacznie Wroński.

Wyjątkowość gali, połączona będzie z benefisem największych legend polskiego kickboxingu. Gośćmi specjalnymi na DSF Kickboxing Challenge 12 będą przedstawiciele złotego pokolenia m.in. Marek Piotrowski, Piotr Siegoczyński, Przemysław Saleta, Agnieszka Rylik, Iwona Guzowska, Marcin Różalski czy Robert Złotkowski. Takiej gali jeszcze w Polsce nie było!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.