MMŚ W ZAPASACH: ZNANY SKŁAD NASZEJ KADRY!

23-osobowa reprezentacja Polski powalczy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w zapasach, które w dniach 21-26 listopad rozegrane zostaną w Bydgoszczy. Już teraz można powiedzieć, że liderem tej licznej kadry będzie Roman Pacurkowski walczący w stylu klasycznym (66kg). 

Styl klasyczny
To właśnie w stylu klasycznym najbardziej liczymy na medal Romana Pacurkowskiego (66kg). Podopieczny Andrzeja Jaworskiego w tym roku wywalczył już tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy w węgierskim Szombathely. Młody, niezwykle uzdolniony zawodnik, który w tym roku zajmował już 3. miejsce podczas zawodów seniorów rangi Grand Prix w Paryżu, a także pokonał w KLZ, Dawida Karecińskiego.

W kadrze stylu klasycznego spore nadzieje wiążemy również z występem Iwana Nylypiuka (75kg) oraz Dawida Klimka (80kg). Ta dwójka to również czołówka kadry seniorów (medaliści mistrzostw Polski), którzy mają już sukcesy w Europie i na świecie w gronie juniorów czy kadetów. Pochodzący z niewielkiej miejscowości Smolec, Dawid Klimek w ubiegłym roku w Wałbrzychu stanął na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy. 

Warto wspomnieć również o naszym najcięższym klasyku (130kg) - Rafale Płowiec. 21-latek z Radomia to aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, mający za sobą dobre walki w Krajowej Lidze Zapaśniczej (bilans 1-1). 

Ponadto w stylu klasycznym powalczą Przemysław Piątek (59kg), Mateusz Nowak (71kg) czy Filip Chrząszcz (85kg). 

Styl Wolny

Wolniacy prezentują się równie ciekawie. W rywalizacji do 125kg powalczy brązowy medalista tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Europy czy świata w kategoriach kadetów i juniorów, Kamil Kościółek. W gronie seniorów rzeszowianin wygrywał już prestiżowy Memoriał Dymitra Korkina, gdzie pokonywał tak utytułowanych zapaśników jak 3-krotny olimpijczy, medalista Mistrzostw Europy Rumun – Rares Chintoan.

O medale powalczą również nasi uzdolnieni 21-latkowie, Mateusz Kampik (70kg) i Marcin Majka (74kg). Od lat czołowi zapaśnicy w naszym kraju w gronie seniorów, zdobywający doświadczenie w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Najmłodszy w naszym składzie się 20-letni Patryk Ołenczyn (65kg), który w przeszłości wywalczył medale mistrzostw Europy kadetów. W składzie znaleźli się również Robert Dobrodziej (57kg), Dawid Romanowicz (61kg), Krzysztof Sadowik (86kg) oraz Aleksander Wojtachnio (97kg).

Zapasy kobiet
Na medale liczymy również w gronie kobiet, które powalczą w dniach 23-24 listopada w Artego Arenie w Bydgoszczy. Patrząc na nazwiska i dotychczasowe nazwiska możemy liczyć na medal w niemal każdej kategorii wagowej. Weronika Sikora (48kg) to w przeszłości medalistka mistrzostw świata kadetek, Paula Kozłow (53kg) robiąca stałe postępy i rywalizująca o miejsce w składzie seniorek z olimpijką Katarzyną Krawczyk czy medalistką mistrzostw świata Roksaną Zasina. Najmłodsza w składzie jest 19-letnia Alicja Czyżowicz, która również stawała już na podium mistrzostw Europy kadetek, a w tym roku była piąta na mistrzostwach Europy juniorek.

W składzie nie zabrakło również utytułowanej 22-letniej Katarzyny Mądrowskiej czy medalistki Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich - Natalii Strzałki (69kg). Skład uzupełniają Agnieszka Król (60kg), Natalia Kubaty (63kg) oraz Anna Urbanowicz (75kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.