MŚ OPEN W JUDO: RINER POWALCZY W MAROKU!

Teddy Riner potwierdzi swój podczas mistrzostw świataw kategorii open, które odbędą się w dniach 11-12 listopada w marokańskim Marrakeszu. Dla utytułowanego Francuza to szansa na 10. tytuł mistrza świata. 

28-letni mistrz olimpijski z Londynu oraz Rio de Janeiro tylko raz walczył w mistrzostwach świata open, kiedy to w 2008 roku w Levallois wywalczył złoty medal. W swojej karierze czarnoskóry Francuz ma ponadto osiem tytułów mistrza świata w wadze +100kg.

Ostatnie mistrzostwa świata open odbyły się sześć lat temu w rosyjskim Tiumeniu. Zwyciężyli Chinka Wen Tong i Uzbek Abdullo Tangrijew.

W Marrakeszu wystąpią gwiazdy judo, na czele z Rinerem, Grekiem Iliasem Iliadisem, Gruzinem Warłamem Lipartelianim i Naidanem Tuvshinbayarem z Mongolii, a także Kubanka Idalys Ortiz i japońska nadzieja na złoto igrzysk w Tokio Sarah Asahina.

Wszystko za sprawą wysokiej puli nagród jaką przewidział organizator. Pula wynosi pół miliona dolarów, a złoci medaliści wśród kobiet i mężczyzn otrzymają po 80 tysięcy, a ich trenerzy po 20 tys. Pokonani w finałach dostaną odpowiednio 40 tys. (szkoleniowcy 10 tys.), a brązowi medaliści 20 tys. (5 tys.).

W przeciwieństwie do zawodów Grand Slam czy Grand Prix, Marokańczycy przygotowali nagrody także za zajęcie dalszych pozycji, np. za piąte miejsce 10 tys. dol. (8-2), a za siódme 5 tys. (4,5-0,5).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.