JELIŃSKA 12. W ST. MAUR. WYGRYWA Z MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ

Martyna Jelińska zajęła 12. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata we florecie kobiet, które rozgrano w St. Maur. Polka pokonała w 1/16 finału aktualną mistrzynie olimpijską i byłą mistrzynię świata, Rosjankę Innę Dierigłazową 15:13. Triumfowała reprezentantka Korei Płd. Hyo Jin Hong, która odniosła największy sukces w karierze.

Do turnieju głównego Pucharu Świata w St. Maur awansowało aż osiem biało-czerwonych florecistek. Najlepiej z tego grona wypadła Martyna Jelińska zajmując 12. miejsce.  25-letnia torunianka rozpoczęła turniej od wygranej nad Amerykanką Jacqueline Dubrovich 15:11, a w kolejnej rundzie czekała już na nią aktualna liderka światowego rankingu, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i była mistrzyni świata. Polka po zaciętym boju pokonała Rosjankę 15:13 i awansowała do 1/8 finału. W tej fazie uległa 41-letnie, Węgierce Aidzie Mohamed przegrywają 14:15. Węgierka aktualnie plasuje się na 16. miejscu w światowym rankingu, a na biało-czerwoni kibice kojarzą ją z walki o medal igrzysk olimpijskich w Atenach, którą stoczyła z Sylwią Gruchała. 

rugą z biało-czerwonych, która wygrała walkę w turnieju głównym (z udziałem 64 zawodniczek) była Hanna Łyczbińska (KU AZS-UAM Poznań). W pierwszej rundzie zwyciężyła ona Rosjankę Anastazję Iwanową 15:13, a w 1/16 finału przegrała z Yeaseul Jang z Korei Płd. 10:13 i została sklasyfikowana na 25. pozycji.

Miejsca pozostałych Polek w turnieju głównym: 38. Julia Walczyk, 43. Julia Chrzanowska (obie KU AZS-UAM Poznań), 48. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), 55. Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań), 56. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań).

Najlepsza w sobotę okazała się 37. w światowym rankingu Koreanka Hong, która po raz pierwszy triumfowała w zawodach PŚ. W finale pokonała Włoszkę Alice Volpi 15:13. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.