RUNDA 7: WYNIKI

W sobotę w Białogardzie odbyła się gala Runda 7, która i tym razem nie zawiodła. W walce wieczoru w kategorii półciężkiej swoje ważne zwycięstwo zdobył Marcin Łazarz (11-5), który w drugiej rundzie poddał i przerwał dobrą ostatnio passę Adama Kowalskiego (9-4-1).

Już na początku obaj panowie poszli na mocną wymianę w stójce. Z czasem ''Bane'' wstrząsnął swoim przeciwnikiem i obalił. Przez większość rundy zawodnik publiczności szukał pleców i skrupulatnie obijał oponenta z góry chociażby kolanami na tułów czy łydki. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn miał swój moment, gdy przeniósł walkę do parteru i był zza plecami, jednak szybko stracił pozycje. Na koniec Marcin podkreślił rundę sprowadzeniem oraz próbą balachy, na którą zabrakło już czasu. W drugiej odsłonie po chwilowej wymianie Łazarz mógł cieszyć się z kolejnego obalenia. Dalsza praca ciosami z góry, a do końca odsłony pozostały sekundy. Właśnie wtedy Marcin niespodziewanie poszedł po duszenie zza pleców i Kowalski nie wytrzymał.

W wadze półciężkiej Mateusz Symoczko (4-0) może ten rok zaliczyć do udanych. Po zwycięskim debiucie w Fight Exclusive Night przyszła walka z Mateuszem Rybakiem (0-1), który okazał się trudnym zadaniem. Zawodnik z Koszalina mimo wszystko odgryzał się i huknął bardzo mocnym ciosem. Kolejne uderzenia w parterze były już tylko dokończeniem dzieła.

Świetną walkę widzieliśmy w kategorii koguciej, gdzie Sebastian Przybysz (3-1) w drugiej rundzie zapewnił pierwszą przegraną w dorobku Islama Mayrasultanova (2-1). Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego wrócił na odpowiednie tory, ale trzeba przyznać, że nie było to łatwe zadanie. Od początku do końca widzieliśmy świetną wojnę w stójce, gdzie nie raz Przybysz był w tarapatach. Uderzenia na korpus zrobiły robotę, a Sebastian wszystko zakończył w parterze, gdy udało mu się znaleźć duszenie.

Choć w karierze amatorskiej mu nie szło to w debiucie zaskoczył. Mowa o Dawidzie Romańskim (1-0), który już w pierwszej rundzie efektownie odprawił Piotra Kamińskiego (2-2). ''Bodzio'' należał do zdecydowanych faworytów, a teraz będzie musiał szybko dojść do siebie, ponieważ zbliża się kolejna walka na grudniowej gali Spartan Fight 9.

Walka wieczoru:
93 kg: Marcin Łazarz pok. Adama Kowalskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda.

Główna karta:
88 kg: Mateusz Symoczko pok. Mateusza Rybaka przez KO, 2 runda.
61 kg: Sebastian Przybysz pok. Islama Mayrasultanova przez poddanie (trójkąt rękoma) 2 runda.
61 kg: Dawid Romański pok. Piotra Kamińskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1 runda.
66 kg: Dawid Gierowki pok. Przemysława Górnego przez jednogłośną decyzje sędziów.

Wstępna karta:
84 kg: Samuel Vogt pok. Krzysztofa Sowę przez poddanie (balacha), 2 runda.
70 kg: Marcin Czyżowski pok. Marcela Kachela przez TKO (ciosy), 2 runda.
84 kg: Michał Lichodziejski pok. Tomasza Bednarka przez TKO (przerwanie przez lekarza), 2 runda.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.