RIZIN FF: MIRKO FILIPOVIĆ POZNAŁ NAJBLIŻSZEGO RYWALA

Wczoraj informowaliśmy o powrocie po krótkiej przerwie Mirko Filipovicia (35-11-1), a już dziś znamy jego najbliższego rywala. 43-letni Chorwat wystąpi na sylwestrowej gali Rizin FF, a zmierzy się z Tsuyoshi Kosaką (27-19-2). Trzeba przyznać, że liczyliśmy na kogoś bardziej poważnego dla legendarnego Cro Copa. Zawodnik z Zagrzebia już kilkukrotnie zapowiadał koniec kariery, jednak jak widać nie jest mu łatwo.

Mirko w poprzednim roku wrócił po latach do Japonii szybko poddając Hyuna Mana Myunga. Następnie wystartował w turnieju, gdzie zaskoczył w drugiej rundzie nokautując Muhammada Lawala. Następnie Filipović potrzebował 49 sekund, aby zastopować sumite Baruto Kaito, a w finale znokautował niebezpiecznego Amira Aliakbari.

Japończyk to żywa legenda MMA, która swoją rywalizacje zaczęła w roku 1995. ''TK'' toczył swoje boje w największej federacji na świecie, ale również w swoim kraju prezentował się dobrze na galach Pride. Kosaka w poprzednim roku wrócił po prawie dziewięciu latach przerwy niespodziewanie na początku drugiej rundy stopując Jamesa Thompsona. W ostatniej walce 47-letni Tsuyoshi pewnie przegrał na punkty z Baruto Kaito.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.