UFC ON FOX 27: OVINCE ST. PREUX vs IIIR LATIFI

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-11-14

Dwudziestego siódmego stycznia w mieście Charlotte odbędzie się gala UFC on FOX 27, a do karty walk dodano ciekawe starcie. W wadze półciężkiej Ovince St. Preux (22-10) w ważnym pojedynku zmierzy się z IIirem Latifim (13-5).

''OSP'' w tym roku nie zamierzał stać w miejscu i stoczył cztery walki, co jest zdecydowanie dobrą ilością. Amerykanin wstępnie miał zmierzyć się z Janem Błachowiczem, ale ostatecznie był to Volkan Ozdemir, który robi aktualnie furorę w największej federacji na świecie. W tym starciu Ovince przegrał niejednogłośną decyzją sędziów choć zdania kto wygrał były podzielone. Preux następnie w świetny sposób w drugiej rundzie poddał Marcosa Rogerio De Lime, a w walce wieczoru w Japonii już w pierwszej rundzie odprawił Yushina Okami. W ostatniej walce fighter z Tennessee pojawił się w Nowym Jorku, gdy po problemach w trzeciej rundzie wysokim kopnięciem znokautował Corey'a Andersona. Aktualnie ''OSP'' w rakingu zajmuje piątą pozycje, a kolejne zwycięstwo przybliża go do kolejnej mistrzowskiej szansy.

Szwed od pamiętnej przegranej z Jankiem Błachowiczem odnotował trzy zwycięstwa z rzędu i zaskakiwał swoją piekielną siłą. Aż nadeszła walka w Niemczech, gdzie stanął do walki życia. Choć wstępnie wyglądał dobrze to w drugiej rundzie dał się zaskoczyć i Ryan Bader cieszył się ze zwycięstwa przez nokaut. W ostatnim starciu Latifi pojawił się w Kanadzie, gdy na UFC 215 w Kanadzie zapewnił pierwszą przegraną w dorobku Tysona Pedro.