INVICTA FC 26: MACKENZIE DERN PODPISAŁA KONTRAKT

Utytułowana grapplerka Mackenzie Dern (4-0) jest w ciągłym kręgu zainteresowań. Jej początki w mieszanych sztukach walki można określić wspaniałym rozpoczęciem drogi, a teraz ma jeszcze większe powody do zadowolenia. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych podpisała kontrakt z największą żeńską organizacją na świecie. Jej debiut nastąpi już ósmego grudnia w Las Vegas na gali Invicta FC 26, a zmierzy się z Kaline Medeiros (8-5). Przypomnijmy, że w walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy naszą reprezentantkę Agnieszkę Niedźwiedź (10-0), która dostanie swoją szansę mistrzowską. 

Wracając do Mackenzie to trzeba przypomnieć, że od razu związała się ona z obiecującą federacją Legacy FC. W poprzednim roku w debiucie wypunktowała Kenie Rosas, a poddała w pierwszej odsłonie Montane Stewart. W tym roku 24-latka wystąpiła na LFA 6, gdy zapewniła pierwszą przegraną w dorobku Katherine Roy. W ostatniej walce pojawiła się na 24 edycji poddając bardziej doświadczoną Mandy Polk. Trzeba od razu nadmienić, że Dern celuje w UFC, a oni są zainteresowani tą zawodniczką. Trzeba przyznać, że może być to tylko kwestia czasu aż ją tam zobaczymy.

38-latka nie tak dawno była na fali pięciu zwycięstw z rzędu, a pojedynki toczyła w takich federacjach jak Legacy FC, Bellator czy oczywiście Invicta FC. Kaline zadebiutowała na 17 edycji w drugiej rundzie stopując Aline Serio. We wrześniu poprzedniego roku pewnie jednogłośną decyzją sędziów zapewniła pierwszą przegraną w dorobku Manjit Kolekar. Medeiros w listopadzie dostała swoją szansę mistrzowską. Na Invicta FC 20 po 5-rundowej walce przegrała na pewnie na punkty z Angelą Hill.

Walka wieczoru o pas kategorii muszej:
57 kg: Jenifer Maia (14-4-1) vs Agnieszka Niedźwiedź (10-0)

Pozostałe:
52 kg: Mizuki Inoue (12-4) vs Janaisa Morandin (9-1)
57 kg: Vanessa Porto (18-8) vs Milana Dudieva (11-6)
52 kg: Amy Montenegro (8-2) vs Virna Jandiroba (11-0)
48 kg: Amber Brown (6-4) vs Tessa Simpson (5-2)
52 kg: Karina Rodriguez (5-2) vs Christine Ferea (1-1)
52 kg: Mackenzie Dern (4-0) vs Kaline Medeiros (8-5)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.