RYCERSKA LIGA MISTRZÓW STARTUJE W POLSCE

18 listopada w Sieradzu odbędą się rozgrywki Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Będzie to jednocześnie pierwszy turniej Buhurt League w Europie, czyli punktowanych międzynarodowych rozgrywek klubowych w sportowych walkach rycerskich. 

Turniej w Sieradzu jest trzecimi rozgrywkami Polskiej Ligi Walk Rycerskich sezonu 2017/2018. Po pierwszych dwóch zawodach prowadzi KS Rycerz. Pozostałe drużyny jednak nie składają broni i zapowiadają ostrą walkę.

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

Sieradzki turniej odbędzie się na hali II LO im. Stefana Żeromskiego przy ul. Żeromskiego 8 w sobotę 18 listopada od g. 11. Wstęp jest wolny.

Turniej z międzynarodowymi punktami!

W sieradzkich szrankach stanie 15 drużyn! Poza 11 drużynami z całej Polski zobaczymy również dobrze zapowiadajaące się drużyny z Czech czyli MFC Vysocina oraz MFC Slezko. Z Danii przybędzie do nas drużyna The Brotherhood, a z Rosji dobrze już znana Zapadnia Baszta. Skąd tak duża ilość drużyn zagranicznych w polskiej lidze? Turniej 18 listopada będzie pierwszymi w Europie rozgrywkami HMB Bohurt League, czyli odpowiednika rycerskiej Ligii Mistrzów. 

Podczas dorocznego spotkania, które odbyło się Rzymie HMB ogłosiło oficjalne otwarcie HMB Bohurt League czyli mistrzostw klubowych. Liga będzie trwać przez cały rok z wyłączeniem okresu letniego. BL będzie podzielone na 5 dywizji: Północnoamerykańska, Południowoamerykańska, Zachodnioeuropejska, Wschodnioeuropejska i Azjatycka. Turnieje będą odbywać się na 4 poziomach, od najniższego: Challenger, Open, Masters i Prime. Turniej Prime będzie jeden i zawalczą w nim najlepsze kluby ze wszystkich dywizji. Im wyższy poziom turnieju tym więcej punktów będzie można za niego uzyskać.

Co ciekawe Polska przystąpiła do konferencji wschodniej - nasi zawodnicy woleli cięższych rywali. 

– Jako że Polska leży w środkowej europie pozwolono nam zadecydować, w której dywizji chcemy walczyć. Po szybkim głosowaniu telefonicznym, niemal jednogłośnie, kapitanowie klubów zadecydowali, że kluby z naszego kraju będą walczyły w dywizji Wschodnioeuropejskiej. Nie odbiera nam to prawa udziału w turniejach innych dywizji ale nie będziemy otrzymywać za nie punktów. - relacjonuje Sławomir Smolarczyk, kapitan Rycerskiej Kadry Polski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.