AZ SUPRA BROKERS NIEPOKONANA!

Z kompletem 12 punktów liderem w grupie B po 4 kolejkach PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej plasuje się ekipa wicemistrza z ubiegłego sezonu, AZ Supra Brokers Wrocław. W ostatniej kolejce pokonali oni MKZ Unię Racibórz 17-14.

Mecz na specjalne zaproszenie PWPW KLZ i polskiego trenera, olimpijskiej kadry Danii – Szymona Koguta, oglądali również trenerzy kadr narodowych z Austrii, Niemiec, Danii, Szwecji, Litwy, Czech i Finlandii. Trzynastu trenerów kadr narodowych, przed meczem uczestniczyło w konferencji szkoleniowej. Obrady dotyczyły współpracy szkoleniowej, wymiany myśli trenerskiej i realizacji wspólnych zadań, mających na celu, jak najlepsze przygotowania zawodników do najważniejszych imprez zapaśniczych. 

Ogromną niespodziankę sprawił zapaśnik w stylu klasyczny, MKZ Unia Racibórz Siarhei Staradub. Białorusin pokonał w kategorii do 98kg, mistrza olimpijskiego, utytułowanego Rosjanina Alekseia Mishina. Staradub pokazał niezwykły kunszt techniczny i wysoko wygrał 3:0 (8-0). Swoją sportową klasę potwierdziła Aline Focken reprezentująca barwy z Wrocławia, która pewnie i wysoko na punkty pokonała wicemistrzynię Europy - Zsanett Nemeth.

Świetny bratobójczy bój stoczyli Michał Tracz i Dawid Ersetic w kategorii do 59kg. Zwycięsko wyszedł zapaśnik z Raciborza, Ersetic wygrywając 3:1 (4-1). Punkty dla drużyny z Raciborza wywalczyli jeszcze Grzegorz Wanke (styl klasyczny, 75kg) oraz Agata Tatar (63kg).

W kategorii do 125kg w stylu wolnym Kamil Kościółek (AZ Supra Brokers) nie dał szans Kamilowi Wojciechowskiemu 3:0 (8-0), a dwa ostatnie wysokie zwycięstwa Eryka Maja nad Arkadiuszem Gucikiem (styl wolny, 65kg) 4:0 (12-0) i Jessica Blaszka nad Agatą Walerzak (53kg) 4:0 (12-0), pozwolił ostatecznie triumfować gospodarzom 17-14. Warto wspomnieć, że Gucik na co dzień rywalizuje w stylu klasycznym stąd przewaga Maja była bardzo duża.

AZ Supra Brokers Wrocław pozostaje tym samym niepokonana po 4 kolejkach PWPW KLZ. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.