MME: TRZY MEDALE W PODGORICY

Rafał Kozłowski, Piotr Kuczera (obaj 90kg) oraz Beata Pacut (78kg) wywalczyli brązowe medale młodzieżowych mistrzostw Europy, które rozegrano w stolicy Czarnogóry - Podgoricy.

Znakomity start zaliczyli biało-czerwoni w kategorii do 90kg. Piotr Kuczera był stawiany w roli faworyta do medalu w tym limicie wagowym i turniej zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął od wygranej nad Łotyszem Davisem Dudą. W drugiej rundzie w dogrywce pokonał przez ippon Estończyka Kleina Kristofera Kaljulaida i trafiła do półfinału. W nim na sześć sekund przed końcem dał się zaskoczył Białorusinowi Yahorowi Varapayeu przegrywając przez ippon. W walce o brązowy medal judoka z Rybnika pokonał Bośniaka, Toni Mileticia przez waza-ri.

Równie dobrze zaprezentował się Rafał Kozłowski, który dwie pierwsze walki wygrał przed czasem ze Słowakiem Miroslavem Blahusiakiem i Bośniakiem Mileticie. W półfinale nie było już tak dobrze, a Kozłowskiego na plecy rzucił Mikhail Igolnikov, a Polakowi przyszła walka o brązowy medal. W niej pokonał przez ippon Gruzina Nodariego Beriani

Medal w rywalizacji kobiet wywalczyła Beata Pacut w kategorii do 78kg. Bytomianka przez waza-ri pokonała dwie pierwsze rywalki - Włoszkę Giorgię Stangherlin i Słowenkę Urskę Torkar. W półfinale Pacut uległa Niemce Annie Marii Wagner przez ippon, a w walce o brązowy krążek pokonała Rosjankę, Niurguianę Nikiforovą.

Piąte miejsce zajęła Anita Formela (+78kg), a bez sukcesu z odgoricy wyjadą Patryk Wawrzyczek (66kg), Mateusz Garbacz (73kg), Katarzyna Wiszniewska (48kg), Urszula Hofman (70kg), Paula Kułaga (78kg) oraz Anna Załęczna (+78kg). Największy zawód sprawiła właśnie Załęczna, jedna z faworytek do medalu, która już w pierwszej walce uległ Ukraince Vasylinie Kyrychenko przez ippon.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English