GRZYBICKI BOHATEREM. PIOTRKÓW BEZ PORAŻKI!

Radosław Grzybicki (styl klasyczny, 98kg) był bohaterem środowego meczu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej pomiędzy Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom z AKS Madej Wrestling Piotrków Trybunalski. Jego punkty dały gościom i obrońcom tytułu zwycięstwo 17-16.

Rozpoczęła się runda rewanżowa PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W grupie A broniący tytułu AKS Madej Wrestling Piotrków Trybunalski udali się na wyjazdowe spotkanie do Radomia. 

Niezwykle ciekawie zapowiadała się walka w stylu klasycznym do 75kg, gdzie ulubieniec radomskiej publiczności, będący w ostatnim czasie w wysokiej formie, Arkadiusz Kułynycz zmierzył się z wicemistrzem świata w kategorii do 66kg, Mateuszem Bernatkiem. Już po minucie walki, silniejszy fizycznie Kułynycz prowadził 3:0 po tym jak wypchnął rywala poza matę, a chwilę później wykonał wózek w parterze. W drugiej rundzie Kułynycz otrzymał punkt za wypchnięcie i ostatecznie wygrał 3:0 (4-0). 

Wysokie zwycięstwo odnotowała Roksana Zasina (53kg), która nie dała szans Angelice Dytrych 4:0 (10-0). Było to najwyższe zwycięstwo tego dnia. Jedna walka zakończyła się wynikiem remisowym 1:1, a było to starcie Natalii Strzałki z Sofiyą Georgievą. Dla Strzałki był to zwycięski remis bowiem wystartowała ona jako joker, dzięki czemu otrzymała dodatkowy punkt. 

Dla ekipy ze Zgierza i Radomia punktował jeszcze Przemysław Piątek (styl klasyczny, 59kg), który pokonał doświadczonego Mariusza Łosia 3:1 (3-2). W ekipie gości punktowali wolniacy Krzysztof Bieńkowski (65kg), Patryk Dublinowski (86kg), Zbigniew Baranowski (125kg) oraz Yuliya Tkach (63kg).

Przed ostatnim pojedynkiem to gospodarze prowadzili 15:14. Na matę wyszli zapaśnicy w stylu klasycznym w kategorii do 98kg - Radosław Grzybicki i Łukasz Fafiński. Górą okazał się być bardziej doświadczony Grzybicki, który wygrał 3:1 (6-2) i tym samym to mistrzowie Polski wyszli zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 17-16. 

AKS Madej Wrestling Piotrków Trybunalski pozostaje niepokonany po 4 kolejkach PWPW KLZ. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.