JURAS vs SOKÓŁ 3 NA DSF KICKBOXING CHALLENGE 12

Informacja prasowa, DSF Kickboxing Challenge

2017-11-22

To może być najbardziej zacięta walka gali DSF Kickboxing Challenge 12: Najlepsi z Najlepszych II, która odbędzie się 9 grudnia w Restauracji Champions w Hotelu Marriott w Warszawie. Znany warszawski raper Juras (Jerzy Wroński) po raz trzeci zmierzy się ze swoim długoletnim przeciwnikiem – Piotrem Sokołem. Pikanterii ich rywalizacji dodaje fakt, że poprzedni pojedynek zakończył się kontrowersyjnym werdyktem, z którym pokonany krakowianin do dziś nie może się pogodzić. Teraz przyjeżdża na teren rywala, by raz na zawsze wyrównać rachunki.

Obydwie dotychczasowe walki wygrał bardziej utytułowany Juras. 36-letni weteran musiał się jednak mocno namęczyć. W rewanżowym starciu na gali DSF Kickboxing Challenge 10 w Nowym Sączu Wroński był nawet liczony i zwyciężył minimalnie na punkty – w opinii Sokoła i części obserwatorów niesłusznie.

Tamtego dnia zostałem obrabowany ze zwycięstwa, które należało się mnie. Dlatego tę walkę trzeba powtórzyć – mówi pewny siebie Piotr Sokół. – Każdy widział, że Juras był liczony, a potem uciekał. Tak się nie wygrywa walki! On nie stworzył dla mnie żadnego zagrożenia, moje ciosy były silniejsze i to było widać gołym okiem. Odliczam czas do walki i tym razem nie zamierzam tego zostawić w rękach sędziów – odgraża się krakowski fighter.

Kto był lepszy w ostatnim starciu Juras kontra Sokół? Widzowie są podzieleni, dlatego najlepiej oceńcie to sami! Cała walka Juras-Sokół II jest dostępna na kanale YouTube DSF Kickboxing Challenge pod linkiem.

Przygotowujący się do występu przed własną publicznością Wroński nie ma żadnych wątpliwości, że po raz trzeci pokona starego znajomego. Stołeczny zawodnik nie czuje presji i jest przekonany, że kropka nad „i” w postaci kolejnego zwycięstwa raz na zawsze zakończy rywalizację z Sokołem.

Nie pierwszy raz słyszę z ust pokonanego zawodnika, że ze mną wygrał – przyznaje Jerzy Wroński. – Policzyłem sobie liczbę czystych ciosów w trzeciej rundzie. Oprócz tego nokdaunu Piotr trafił mnie jeszcze jedną albo dwiema technikami, natomiast ja w tym czasie wyprowadziłem ich siedem. Piotr powinien mieć pretensje do siebie, a nie do mnie. Znam jego styl walki, jest groźny, ale wygram z nim znowu – kończy warszawski raper.

W walce wieczoru na DSF Kickboxing Challenge 12 Kamil Jenel przystąpi do obrony mistrzowskiego pasa w kategorii do 81 kg. Wcześniej tytułu czempiona wagi ciężkiej bronić będzie znakomity Białorusin Piotr Romankiewicz. Podczas tej samej gali w federacji zadebiutuje wracający do korzeni Daniel Omielańczuk, który może okazać się dużym wzmocnieniem królewskiej kategorii. Wystąpią także tegoroczny mistrz World Games Dawid Kasperski (-86 kg) oraz były czempion Kamil Ruta (-81 kg).

DSF Kickboxing Challenge 12 to również okazja do wyróżnienia legend tego sportu. Benefis pionierów i najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego kickboxingu obejmuje uhonorowanie m.in. Marka Piotrowskiego, Przemysława Salety, Roberta Złotkowskiego, Piotra Siegoczyńskiego, Agnieszki Rylik, Iwony Guzowskiej i Marcina Różalskiego, który w przyszłym roku wróci do K-1 i będzie walczył na galach DSF Kickboxing Challenge.

9 grudnia w Restauracji Champions w Hotelu Marriott w Warszawie otwarcie bram dla kibiców nastąpi o godzinie 18:00. Początek gali DSF Kickboxing Challenge 12 o godzinie 19:00. Transmisja na żywo w Canal+ Sport 2 oraz Player.pl. Nie czekajcie z kupnem biletów - liczba miejsc jest limitowana! Bilety są dostępne w cenie 200 zł w serwisie Eventim >>>