MMŚ W ZAPASACH: KLASYCY BEZ MEDALU W BYDGOSZCZY

Bez medalu wyjadą z Bydgoszczy nasi zapaśnicy w stylu klasycznym w rozgrywanych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w zapasach. Drugiego dnia rywalizacji tuż za podium uplasowali się Przemysław Piątek (59kg) i Roman Pacurkowski (66kg).

Rywalizujący w kategorii do 66kg, aktualny młodzieżowy mistrz Europy, Roman Pacurkowski w pojedynku o brązowy medal zmierzył się z Chińczykiem Gaoquanem Zhangiem. Świetny dysponowany w tym dniu zawodnik AZS AWF Warszawa nie potrafił rzucić swojego rywala i choć był bardzo aktywny…sędziowie ocenili jego walkę na pasywną i dwukrotnie przyznali punkty rywalowi. Niezrozumiała decyzja sędziów spowodowała, że Pacurkowski przegrał ten pojedynek i uplasował się ostatecznie na piątym miejscu.

- Nie będę komentował tej walki, mam swoje zdanie na temat sędziowania. Muszę trenować jeszcze ciężej, żeby w przyszłości przywozić z takich imprez medale – mówił tuż po walce, Roman Pacurkowski.

We wcześniejszych rundach pokonał Azerem Elmanem MukhtarovemDayvidem Dimitrovem z Bułgarii, a w półfinale w podobny sposób jak w walce o brąz czyli przez pasywność uległ brązowemu medaliście olimpijskiemu, Gruzinowi Shmagi Bolkvadze.

Przemysław Piątek (59kg) również uplasował się tuż za podium, przegrywając w pojedynku o brązowy medal z Azerem Sakitem Guliyevem 0-4. Zapaśnik Olimpijczyka Radom we wcześniejszych rundach uległ Rosjaninowi Sergiejowi Emelinowi oraz pokonał w repasażach Ormianina Tarona Dumoyana.

- Czuję, że jestem coraz mocniejszy z każdą walką, każdym turniejem. Niestety jeszcze nie przekłada się to na takie wyniki jak bym chciał. Mam nadzieję, że los się w końcu odwróci – mówił Przemysław Piątek. – Los w Bydgoszczy nie był dla mnie łaskawy, stoczyłem trzy bardzo trudne walki z których jedna zakończyła się moim zwycięstwem – dodał Piątek.

W porannych eliminacjach z mistrzostwami pożegnali się Piotr Duk (80kg) oraz Rafał Płowiec (130kg), którzy przegrali swoje pierwsze walki.

Znakomitą walkę oglądaliśmy w finale kategorii do 59kg, gdzie wcześniej wspomniany pogromca naszego zapaśnika, Rosjanin Emelin walczył z Japończykiem Masuto Kawaną. Walka zakończyła się wysokim wynikiem 3-1 (15-14) zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni, choć do samego końca nie było pewne kto z tej walki wyjdzie zwycięsko.

Złoty medal w kategorii do 66kg wywalczył brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro, medalista mistrzostw Europy – Shmagi Bolkvadze. W finale Gruzin pokonał Rosjanina Alena Mirzoiana. W rywalizacji do 80kg triumfował Burhan Akbudak z Turcji, a historycznym pierwszym młodzieżowym mistrzem świata w kategorii do 130kg został Sergiej Semenov.

W klasyfikacji drużynowej w stylu klasycznym wygrali Gruzini przed reprezentacją Rosji i Turcji. Nasza reprezentacja uplasowała się na 12. miejscu.

Medaliści i walki biało-czerwonych

Styl klasyczny, 59kg

1. Masuto Kawana (Japonia)

2. Sergey Emelin (Rosja)

3. Sakit Guliyev (Azerbejdżan)

3. Aidos Sultangali (Kazachstan)

5. Przemysław Piątek (Polska)

1/8 finału

Przemysław Piątek (Polska) – Sergey Emelin (Rosja) 1-4 (1-9)

Repasaż

Przemysław Piątek (Polska) - Taron Dumoyan (Armenia) 4-0 (10-0)

o 3 miejsce

Przemysław Piątek (Polska) – Sakit Guliyev (Azerbejdżan) 0-4 (0-8)

 

Styl klasyczny, 66kg

1. Shmagi Bolkvadze (Gruzja)

2. Alen Mirzoian (Rosja)

3. Gaoquan Zhang (Chiny)

3. Amin Yavar Kaviyaninejad (Iran)

5. Roman Pacurkowski (Polska)

1/8 finału

Roman Pacurkowski (Polska) – Elman Mukhtarov (Azerbejdżan) 5-0 (7-1)

1/4 finału

Roman Pacurkowski (Polska) – Deyvid Dimitrov (Bułgaria) 3-1 (5-1)

1/2 finału

Roman Pacurkowski (Polska) – Shmagi Bolkvadze (Gruzja) 0-3 (0-2)

o 3 miejsce

Roman Pacurkowski (Polska) – Gaoquan Zhang (Chiny) 1-3 (1-2)

 

Styl klasyczny, 80kg

1. Burhan Akbudak (Turcja)

2. Lasha Gobadze (Gruzja)

3. Rosian Dermanski (Bułgaria)

3. Andrii Antoniuk (Ukraina)

15. Piotr Duk (Polska)

Runda kwalifikacyjna

Piotr Duk (Polska) - Deepak Gulia (India) 3-1 (8-3)

 

Styl klasyczny, 130kg

1. Sergey Semenov (Rosja)

2. Zviadi Pataridze (Gruzja)

3.  Mantas Knystautas (Litwa)

3. Jello Krahmer (Niemcy)

14. Rafał Płowiec (Polska)

1/8 finału

Rafał Płowiec (Polska) - Oyan Nazariani (Azerbejdżan) 1-3 (2-2*)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.