MMŚ W ZAPASACH: KONTUZJA KOZŁOW, POLKI BEZ WYGRANEJ

Niestety podobnie jak wczoraj reprezentantki Polski nie zdołały wygrać żadnej walki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w zapasach, które rozgrywane są w Bydgoszczy. Na dodatek podczas walki urazu doznała Paula Kozłow (53kg), której prawdopodobnie odnowiła się kontuzja barku.

Podobnie jak w czwartek nasze zapaśniczki nie zdołały odnieść zwycięstwa podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w zapasach. Najbliżej tego wyczyny była Agnieszka Król (60kg), która w ostatniej sekundzie wykonała akcję, jednak sędziowie uznali, że była po czasie.

Agnieszka Król (60kg) w rundzie eliminacyjnej zmierzyła się z Białorusinką Yuliyą Pisarenko. Polka choć przegrywała niemal od samego początku, z każdą kolejną minutą odrabiała straty. Na 10 sekund przed końcem walki rzuciła się na nogi rywalki i rozpoczęła akcję, jednak jej koniec przypadł równo z gongiem. Sędziowie uznali, że było to po czasie i nie przyznali dwóch punktów, które dałyby zwycięstwo Polce, ostatecznie przegrywając 1-3 (4-7).

Dla Natalii Strzałki (69kg) los nie był łaskawy i już w pierwszej rundzie trafiła na siódmą zapaśniczkę ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Buse Tosun. Piąta na ostatnich mistrzostwach Europy seniorek Turczynka nie dała szans zapaśniczce ZKS Slavia Ruda Śląska i wygrała wysoko 3-1 (13-4). Drabinka była jednak niezwykle trudne i już w kolejnej rundzie Tosun musiała uznać wyższość aktualnej brązowej medalistce mistrzostw Europy i świata, Francuzce Koumba Larroque.

Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Pauli Kozłow (53kg). Aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Polski i brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek podczas walki eliminacyjnej z Amerykanką Amy Fearnside prawdopodobnie odnowiła się kontuzja barku.

Ostatnia z naszych zapaśniczek, Weronika Sikora (48kg) również przegrała w rundzie eliminacyjnej z Bułgarką Migleną Selishka przez położenie na łopatki. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.