MMŚ W ZAPASACH: WYGRANA MAJKI NA OTARCIE ŁEZ

Marcin Majka (74kg) odnotował jedyne zwycięstwa w niedzielnych zmagań na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w zapasach w stylu wolnym. Bilans naszych zapaśników w stylu wolnym to tylko jedno zwycięstwo i 10 porażek.

To nie był udany występ podopiecznych Yusupa Abdusalamova i Marka Garmulewicza. Zapaśnicy w stylu wolnym zaprezentowali się nieco lepiej od naszych kobiet, odnotowując jedno zwycięstwo. Sztuka ta udała się Marcinowi Majce, który rywalizował w kategorii do 74kg. Zapaśnik ZTA Zgierz pokonał w pierwszej rundzie Greka Kyrillosa Binenmpaouma 3-1 (4-3). W 1/8 finału niestety musiał uznać wyższość Yerkebulanowi Tileu 1-3 (2-4). Kazach prowadził po czterech minutach walki 4-0, jednak końcówka należała do Majki, który najpierw wykonał sprowadzenie do parteru i obejście. Jeszcze w tej akcji mógł wykonać wózek, które dałbym mu awans do ćwierćfinału, niestety próba ta zakończyła się niepowodzeniem. W kolejnej rundzie Kazach przegrał z reprezentantem Rosji i odpadł z dalszej rywalizacji.

Dwukrotnie na macie w Bydgoszczy zaprezentował się również w niedzielę Aleksander Wojtachnio (97kg). W 1/8 finału przegrał z Dzianisem Khramiankou z Białorusi 1-4 (2-12), a w repasażu z Ty Walzem ze Stanów Zjednoczonych 1-3 (3-10), choć po pierwszej rundzie prowadził 2-0.

Pozostali nasi wolniacy ulegli już w pierwszych walkach. Patryk Ołenczyn (65kg) spędził na macie 32 sekundy przegrywając przez przewagę techniczną z Amerykaninem Josephem McKenna 0-4 (0-11). Kamil Banaszek (70kg) uległ Mongołowi Batbayarowi Lutbayar 1-3 (2-5).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.