LISTOPADOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - WYNIKI

W tę środę odbyło się drugie w tym sezonie spotkanie Warszawskiej Ligi Kendo. W turnieju tradycyjnie wzięli udział przestawiciele wszystkich 3 warszawskich klubów.

Drugi raz z rzędu najlepszy okazał się Jacek Lipiński z Tonbo Kendo Warszawa, który w finale pokonał Krzysztofa Bosaka z Warszawskiego Klubu Kendo. Trzecim miejscem podzielili się inni przedstawiciele WKK - Mateusz Wierzbowski i Krzysztof Fiłonowicz.

Turniej przebiegł bardzo szybko i sprawnie - wielu zawodników i zawodniczek było świeżo po odbywających się w weekend Mistrzostwach Polski, więc wciąż trzymali resztki formy z tak ważnych zawodów. Skutkowało to zdecydowanymi postawami i dynamicznymi rozwiązaniami w wielu walkach.

Finał również odbywał się na dosyć wysokich obrotach. Dwaj weterani Ligi co rusz wywierali na siebie presje próbując się w swoim stylu przebić przez obronę przeciwnika. Krzysztof Bosak jednak nie był w stanie postawic kropki nad i w tych starciach, nawet jeżeli złapal okazję. Po stracie pierwszego punktu wyraźnie podkręcił tempo i widać było, że presja działa na Lipińskiego. Zachował on jednak na tyle gotowości, że w trakcie tej nawałnicy udało mu się wystrzelić i ulokować skuteczny atak na przedramię pomiędzy atakami Bosaka. Tym samym zakończył walkę 2:0 na swoją korzyść i mógł dopisać kolejne 10 punktów do rankingu.

Dwa spotkania to jeszcze niewiele by osądzać, w którą stronę zmierza cały sezon, jednak już widać, że niektórzy zaczynają go bardzo energicznie. Następne spotkanie najpewniej odbędzie się przed świętami w grudniu.
 

Wyniki Listopadowej Ligi:

1. Jacek Lipiński - 10p
2. Krzysztof Bosak  - 8p
3. Mateusz Wierzbowski/Krzysztof Fiłonowicz - 6p
5. Masahiro Ueda - 4p
6. Slawomir Mazur - 3p
7. Katarzyna Śledź - 2p
8. Andrzej Pepłowski - 1p

Kantosho: Sławomir Mazur (+1p)

Ranking generalny:

1. Jacek Lipiński - 20p
2. Krzysztof Bosak - 11p
3. Mariusz Wial - 8p
5. Kasper Yearwood/Lech Wiktor Piotrowski/Mateusz Wierzbowski/Krzysztof Fiłonowicz - 6p
6. Sławomir Mazur - 5p
7. Krzysztof Pławski/Masahiro Ueda - 4p
8. Maciej Wierzbowski/ Katarzyna Śledź - 2p
9. Andrzej Pepłowski/Katarzyna Kacprzak - 1p

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.