UFC: PRACHNIO PODPISAŁ KONTRAKT, ZNAMY SZCZEGÓŁY!

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-12-07

Marcin Prachnio (13-2) to kolejny młody prospekt z naszego kraju, który już oficjalnie podpisał kontrakt z UFC. Polak zadebiutuje dwudziestego czwartego lutego na UFC on FOX 28, gdzie podejmie Jake'a Colliera (11-4). Może to być świetna noc dla naszych kibiców, ponieważ na tym wydarzeniu planowane jest starcie Karoliny Kowalkiewicz (11-2) z Jessicą Andrade (17-6). Marcin znalazł wreszcie odpowiednie miejsce, bo jak wiemy narzekał na największą Azjatycką federacje, ponieważ musiał nieustannie czekać, a promocja jego osoby w One Championship nie wyglądała dobrze.

Prachnio ostatniej przegranej doznał w 2014 roku z rąk Aleksandra Rakicia, który co ciekawe również jest już w UFC. Po tym pojedynku Marcin odnotował osiem zwycięstw z rzędu, w tym sześć kończył efektownie przed czasem. Nasz reprezentant był mistrzem organizacji Final Fight Championship, co dało mu większe zainteresowanie. Marcin w poprzednim roku pojawił się w Azji i uderzeniami z kwitkiem odprawił Alexandra Machado i Jake Butlera, a po dobrej bitce niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Leandro Ataidesa. W tym roku Prachnio zaliczył tylko jeden start, gdy w nie całe dwie minuty zastopował doświadczonego Gilberto Galvao.

Amerykanin stoczy kolejny ważny bój, bo w Amerykańskim gigancie idzie mu różnie. Jake zadebiutował w roku 2014, gdy sekundę przed końcem pierwszej rundy zastopował go Vitor Miranda. W następnym roku niejednogłośną decyzją sędziów pokonał i zapewnił pierwszą przegraną w dorobku Ricardo Abreu. ''The Prototype'' miał również ciekawą wycieczkę, która zakończyła się przegraną przed czasem z rąk Dongi Yanga, jednak parę miesięcy później odpłacił się ważnym zwycięstwem z Alberto Udą. W tym roku Collier rozpoczął wszystko od pewnej przegranej na punkty z Devinem Clarkiem, a zakończył w listopadzie jednogłośną decyzją sędziów pokonując Marcela Fortune.