UFC: MARCIN TYBURA PODPISAŁ NOWY KONTRAKT

Arkadiusz Hnida, Informacja własna

2017-12-17

Marcin Tybura (16-3) numer jeden kategorii ciężkiej w naszym kraju w rozmowie z uniejow.net.pl zdradził, że podpisał nowy kontrakt z największą organizacją na świecie. Amerykański gigant musi być zadowolony z ostatnich występów naszego reprezentanta, który jest z nimi związany na kolejne sześć pojedynków. Przypomnijmy, że ''Tybur'' kolejną walkę ma stoczyć osiemnastego lutego na UFC Fight Night 126. W Austin ma podjąć ponowne duże wyzwanie jakim niewątpliwie będzie Derrick Lewis (18-5). Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tego ciekawego starcia!

- Razem z umową na walkę, podpisałem też nowy kontrakt z UFC. Jest to umowa na kolejnych sześć walk, co daje mi większą stabilność. Poprzedni kontrakt dobiegał już końca, a tak mogę się ze spokojem skoncentrować na przygotowaniach do nadchodzącej walki. Obecnie czekam na nową wizę i zaraz po świętach Bożego Narodzenia chcę wyjechać do USA na przygotowania. Znów będę trenował w JacksonWink Academy w Albuquerque - powiedział Tybura.

- Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do poprzedniej walki, rozwinąłem się jako zawodnik i dlatego pod koniec roku wracam do Nowego Meksyku.  Cieszę  się, że dość szybko wrócę do oktagonu. Po walce w Australii czułem się dobrze fizycznie i nie miałem żadnych urazów, więc nie chciałem długo czekać na kolejny pojedynek. Do walki z Lewisem miało już raz dojść i tak czułem, że nasze drogi i tak się kiedyś skrzyżują. To mocny rywal, z mocnym ciosem, ale jestem pewny siebie i zrobię wszystko, żeby wygrać ten pojedynek. Lewis jest nade mną w rankingu wagi ciężkiej i głównie takie walki mnie obecnie interesują - zdradził Marcin.