GRUDNIOWA WARSZAWSKA LIGA KENDO - WYNIKI

Jeszcze przed świętami odbyła się ostatnia w tym roku kalendarzowym odsłona Warszawskiej Ligi Kendo. W turnieju wzięli udział przestawiciele wszystkich 3 warszawskich klubów.

Tym razem najlepszy okazał się Krzysztof Bosak z Warszawskiego Klubu Kendo, który w finale pokonał swojego kolegę klubowego Mateusza Wierzbowskiego. Trzecim miejscem podzielili się Jacek Lipiński  z Tonbo Kendo Warszawa oraz Masahiro Ueda trenujący w Warszawskim Stowarzyszeniu Kendo.

Turniej podobnie jak ostatnio został rozegrany szybko i sprawnie. Walki były dynamiczne i żywe, jednak nie brokowalo w nich wolniejszych momentów, kiedy zawodnicy więcej uwagi zwracali na pracę w dystansie, lepiej wypracować okazję.  Warta odnotowania była też obecność tegorocznego mistrza Polski Kaspra Yearwooda, który obecnie leczy kontuzję, której się nabawił, jednak postanowił pomóc przy sędziowaniu.

Jeżeli chodzi o walki, to tak wcześniej było wspomniane płynnie przechodziły jedna w drugą. Wyjątkiem tutaj był tylko pojedynek półfinałowy pomiędzy Mateuszem Wierzbowskim oraz  Masahiro Ueda. Walka zaczęła się bardzo równo i po remisie 1:1 trzeba było przeprowadzić dogrywkę, która chwilę potrwała. Ostatecznie jednak reprezentant WKK zakończył to starcie na swoją korzyść. Dobra postawa młodego zawodnikia japońskiego pochodzenia jednak po turnieju poskutkowała wyróżnieniem kantosho (tradycyjna nagroda za ducha walki). 

Na pewno turniej można określić mocnym powrotem Krzysztofa Bosaka, który dosyć pewnie przechodził przez kolejne fazy turnieju. Po drodze w półfinale odegrał się za finał sprzed miesiąca Jackowi Lipińskiemu, a potem relatywnie gładko wygrałw finale z Mateuszem Wierzbowskim. 10 punktów na koncie nie wystarczyło jednak, by awansować na pierwsze miejsce w rankingu i podobnie jak w listopadzie znajduje się teraz na drugiej pozycji. Drugie miejsce natomiast pozwoliło Mateuszowi Wierzbowskiemu wysunąć się na pewne trzecie miejsce w rankingu.

Przed nami jeszcze 6 koljek tego sezonu Warszawskiej Ligi Kendo, więc dużo może się jeszcze zmienić w rankingu. Następne spotkanie odbędzie się pod koniec stycznia.

Wyniki Grudniowej Ligi:

1. Krzysztof Bosak - 10p
2. Mateusz Wierzbowski - 8p
3. Jacek Lipiński/Masahiro Ueda - 6p
5. Krzysztof Fiłonowicz  - 4p
6. Wojciech Mądry - 3p
7. Katarzyna Śledź - 2p
8. Filip Paradowski - 1p

Kantosho: Masahiro Ueda (+1p)

Ranking generalny:

1. Jacek Lipiński - 26p
2. Krzysztof Bosak - 21p
3. Mateusz Wierzbowski - 14p
4. Masahiro Ueda - 11p
5. Krzysztof Fiłonowicz - 10p
6. Mariusz Wial - 8p
7. Kasper Yearwood/Lech Wiktor Piotrowski - 6p
8. Sławomir Mazur - 5p
9. Krzysztof Pławski/Katarzyna Śledź  - 4p
10. Wojciech Mądry - 3p
11. Maciej Wierzbowski - 2p
12. Andrzej Pepłowski/Katarzyna Kacprzak/Filip Paradowski - 1p

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.