UFC: NOWY RANKING P4P PO GALI UFC 219

Bartłomiej Czaja, Informacja własna

2018-01-03

Ostatnia gala UFC 219 miała miejsce 30 grudnia w Paradise, Nevada. Walką wieczoru był pojedynek o mistrzostwo w wadze piórkowej pomiędzy Crisem Cyborgiem, a Holly Holm. Po gali federacja UFC zaktualizowała swoje rankingi w których doszło do kilku zmian.

W świetnym stylu swoje 25 zwycięstwo odnotował Khabib Nurmagomedov (25-0), dzięki czemu plasuje się na 14. miejscu w zestawieniu P4P. Spadek o jedno miejsce odnotował Georges St. Pierre (26-2) po tym jak zwakował swój pas. W jego miejsce tuż za liderem Demtriousem Johnsonem wskoczył Conor McGregor (21-3), który wciąż nie zdecydował o swojej przyszłości w UFC. 

Awans odnotowała również Cris Cyborg po zwycięstwie nad Holly Holm, a czołową "15" rankingu P4P zajmuje Joanna Jędrzejczyk

Do kilku zmian doszło również w rankingach poszczególnych kategorii wagowych. W wadze muszej Matheus Nicolau (13-1-1) zadebiutował w rankingu po zwycięstwie na UFC 219 i plasuje się na 12. miejscu. Na 13. miejsce awansował Magomed Bibulatov

Zwycięstwo Carli Esprazy (13-4) nad Cynthią Calvillo (6-1) dało jej awans w rankingu kategorii słomkowej o trzy lokaty. Pierwsze miejsce zajmuje Joanna Jędrzejczyk, a czwarta jest Karolina Kowalkiewicz. Mistrzynią w tej kategorii pozostaje pogromczyni Jędrzejczyk, Rose Namajunas.