DSF KC 13: RÓŻA GUMIENNA PRZECHODZI DO ORGANIZACJI

Redakcja, Informacja własna

2018-01-10

Róża Gumienna to kolejne wielkie wzmocnienie federacji. 28-latka absolutnie zdominowała kobiecą scenę kickbokserską i dwukrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką roku bez podziału na kategorie. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni świata Low-Kick oraz trzy złote medale Pucharów Świata w K-1, wielokrotnie zdobywała też mistrzostwo Polski. W 2017 roku została mistrzynią federacji FEN. Jest także doktorantką na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Po zakończeniu kariery przez Dorotę Godzinę to właśnie Gumienna może zostać nową królową polskiego kickboxingu. Jej debiut w DSF Kickboxing Challenge będzie miał miejsce już 3 lutego podczas meczu międzynarodowego Polska-Czechy.

Na konferencji we Wrocławiu zdradzono także nazwisko rywala Pawła Biszczaka. Znakomity zawodnik występujący w kategorii do 75 kilogramów zmierzy się z niebezpiecznym Mabelem Abdallahem, ale na DSF Kickboxing Challenge każdy rzucany jest od razu na głęboką wodę, a najbliższa gala tylko to udowodni.

Już 3 lutego w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się pierwsza tegoroczna wielka impreza kickbokserska – DSF Kickboxing Challenge 13. W walce wieczoru o pierwszy w historii federacji mistrzowski pas w kategorii do 86 kg zmierzą się dwaj złoci medaliści amatorskich mistrzostw świata – Maksymilian Bratkowicz i Mateusz Kubiszyn. Bilety są dostępne na ticketclub.pl.