ACB 81: ASLAMBEK SAIDOV WYPUNKTOWAŁ CARNEIRO

Redakcja , Informacja własna

2018-02-23

Aslambek Saidov (22-5) dzisiaj w Dubaju stoczył szósty pojedynek w organizacji Absolute Championship Berkut. Podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza odnotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Były mistrz KSW  pewną jednogłośną decyzją sędziów pokonał niedawno zwolnionego z UFC - Roana Carneiro (21-12). Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn potwierdził, że zapracował na ponowną szansę mistrzowską.

Przez dłuższy czas widzieliśmy obustronne badania się w stójce. Obaj wojownicy nastawili się na jeden pojedynczy cios. Brazylijczyk klinczował, jednak nic z tego nie wychodziło. Aslambek przechwycił nogę i do końca rundy pracował krótkimi ciosami z góry.

W drugiej rundzie był podobny przebieg aż Olsztynianin podłączył oponenta mocnym ciosem. Saidov był dwukrotnie bliski skończenia walki przed czasem, jednak Roan umiejętnie ściągał walkę do parteru, a tam uspokajał zapędy rywala. Na koniec Carneiro nie chciał ryzykować i klinczował czekają na przerwę.

Carneiro po przyjęciu paru ciosów nie chciał ryzykować i ponownie klinczował, jednak to Aslambek zdobył obalenie. Brazylijczyk pracował nad zajściem zza plecy, lecz to on lądował na plecy. W końcówce starcie zostałaopodniesione do góry i Roan ruszył z ciosami w akcje desperacji, jednak bez rezultatu.