DSF 14: ELIMINATOR KAMIL RUTA vs YOHAN LIDON

Ta walka może skraść show na DSF Kickboxing Challenge 14 w Warszawie. Były mistrz federacji Kamil Ruta zmierzy się z 8-krotnym zawodowym mistrzem świata Yohanem Lidonem. Zwycięzca stanie się najpoważniejszym pretendentem do tytułu w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 81 kilogramów.

Lidon to wielka marka w świecie kickboxingu. Lista jego osiągnięć jest imponująca. To 8-krotny zawodowy mistrz świata: inauguracyjne mistrzostwo It’s Showtime (2011), mistrzostwo świata WKN, WAKO PRO, WMC (2016), I.S.K.A. (2015), A-1 (2013), WBC Muay Thai (2011) oraz WKA (2008) w dwóch kategoriach wagowych. 35-letni „Lumberjack” legitymuje się obecnie bilansem aż 125 zwycięstw i 26 porażek.

W debiucie na gali DSF Kickboxing Challenge szybko znokautowałem przeciwnika i nie zdążyłem pokazać wszystkiego, co potrafię. Zamierzam uczynić to za drugim razem. Polska bardzo mi się podoba i bardzo chciałem tu wrócić na kolejny występ w DSF Kickboxing Challenge. Wiem, że mój rywal jest byłym mistrzem tej federacji, ale przyjeżdżam po kolejny skalp – twierdzi Yohan Lidon, reprezentant Team Nasser Kacem.

Rywal Francuza to były mistrz DSF Kickboxing Challenge. We wrześniu ubiegłego roku na DSF Eliminator niepokonany wcześniej Kamil Ruta (11-1) po wielkiej wojnie przegrał jednogłośnie na punkty z Kamilem Jenelem (24-5) i stracił mistrzowskie pasy DSF Kickboxing Challenge oraz PZKB w wadze do 81 kilogramów. Już wtedy zapowiadał, że zrobi wszystko, by je odzyskać i wziąć rewanż na swym pogromcy.

25-letni Ruta w grudniu błyskawicznie rozprawił się z groźnym Dawidem „Mirko” Mirkowskim, a 13 kwietnia na gali DSF Kickboxing Challenge 14 stanie do walki ze znakomitym „Francuskim Drwalem” Yohanem Lidonem.

Chcę sobie zawieszać poprzeczkę coraz wyżej. Moja reakcja na nazwisko Lidon była krótka. Powiedziałem „bierzemy to!”. Potrzebuję walk z jak najlepszymi zawodnikami. Federacja DSF Kickboxing Challenge zapewnia mi takie starcia. Zamierzam pokonać Lidona, a potem odebrać moje dwa mistrzowskie pasy Kamilowi Jenelowi! – mówi pewny siebie zawodnik klubu Copacabana Warszawa.

Na kwietniowej gali DSF Kickboxing Challenge 14 kibicom pokaże się cała czołówka niezwykle mocno obsadzonej kategorii do 81 kilogramów. Mistrz federacji Kamil Jenel będzie reprezentował barwy Polski w meczu międzynarodowym z Rosją, ale organizatorzy szykują jeszcze niespodziankę w postaci debiutu dwóch rewelacyjnych zagranicznych kickbokserów z tej samej wagi.

Mamy bardzo mocną kategorię do 81 kg, więc Kamil Ruta ma za zadanie potwierdzić, że jest gotowy na walkę o pas. Za słowami muszą pójść czyny. W DSF Kickboxing Challenge nie ma już łatwych walk dla zawodników z aspiracjami mistrzowskimi. Jesteśmy coraz więksi i coraz mocniejsi. Najlepsi muszą walczyć z najlepszymi. Jeśli Kamil Ruta chce wrócić na tron, musi udowodnić, że to mu się należy – mówi Robert Złotkowski, dyrektor sportowy federacji DSF.

Transmisja z gali DSF Kickboxing Challenge 14 na żywo w Canal+ Sport, na platformie Player.pl oraz za darmo na DSFLIVE.com poza granicami Polski. Bilety w cenie od 70 PLN są dostępne w serwisach eBilet oraz TicketClub i na stronie DSF14.com.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.