UFC 223: KHABIB NURMAGOMEDOV MISTRZEM

Redakcja, Informacja własna

2018-04-08

Khabib Nurmagomedov zdobył upragniony tytuł mistrza UFC dywizji lekkiej, a wielkie serce do walki pokazał Al Iaquinta. Rosjanin nie był nawet przez chwilę zagrożony, mimo punktowego zwycięstwa pokazał, że jest zawodnikiem z wyższej półki. W wypowiedzi po walce Khabib nie mógł nie odnieść się do ostatnich zawirowań wywołanych przez Conora McGregora.

- Al Iaquinta to prawdziwy gangster z Brooklynu. Conor McGregor chce walczyć z autobusem, ja wolę walczyć z z gangsterem z Brooklynu. - Powiedział po walce mistrz UFC.

Pierwsze dwie rundy to szybkie sprowadzenia w wykonaniu Nurmagomedova, który sukcesywnie rozbijał obronę Amerykanina, lecz nie doprowadził do zamknięcia techniki kończącej. Kolejne dwie odsłony to walka w stójce i fenomenalny lewy prosty Rosjanina, który dodajmy jak zawsze walczył z opuszczoną lewą ręką. Rosjanin zadał niezliczoną liczbę takich szybkich ciosów, a ich efekt było widać na twarzy Ala. Do ostatniej rundy Nurmagomedov wyszedł podrażniony, w połowie rundy fenomenalnie sprowadził i do końca szukał poddania, jednak ambitny Iaquinta wytrwał do końca pojedynku.

Sędziowie jednogłośnie punktowali walkę 50-43 dla Rosjanina, co najlepiej oddaje jego bezapelacyjną dominację.