DSF WE LWOWIE - Z KIM ZAWALCZĄ POLACY

Dzisiaj organizacja DSF Kickboxing Challenge weźmie po raz kolejny udział w meczu międzynarodowym. W dniu dzisiejszym we Lwowie będzie miał miejsce ostatni akt trylogii pomiędzy reprezentantami Polski oraz zawodnikami spod znaku 'tryzubu'. Kim są rywale naszych zawodników? Odpowiedź poznacie w artykule.

81 kg: Bartosz Domalik (Polska) vs Ołeksandr Pawliuk (Ukraina)

Jak to jest w przypadku organizacji DSF Kickboxing Challenge, rywalami naszych zawodników są fighterzy, którzy święcą sukcesy na ringach amatorskich organizacji WAKO. Nie inaczej jest w przypadku Ukraińca, który w zeszłym roku był jeszcze juniorem. Pawliuk pierwszy duży tytuł w swojej karierze zdobył w 2016 roku na mistrzostwach świata juniorów wywalczywszy złoty medal w formule K-1 do 81 kg. Rok później na dobrze znanym naszym zawodnikom Pucharze Świata na Węgrzech. W tamtym turnieju zawodnik naszych wschodnich sąsiadów pozostawił wszystkich rywali w pokonanym polu i stanął na najwyższym stopniu podium. W zeszłym roku dołożył do swojej kolekcji złoto na mistrzostwach Europy juniorów w Macedonii. Pawliuk walczył już z Polakami, min. Patrykiem Czyżewskim.

Bartek Domalik to młody podopieczny legendy polskiego K-1 i jednego z najlepszych zawodowców w historii tej dyscypliny, Łukasza Jarosza. Zawodnik z południa Polski na arenach międzynarodowych wywalczył srebrny medal na Pucharze Świata we włoskim Rimini oraz był piąty na mistrzostwach świata. Obydwa sukcesy zaliczył w zeszłym roku jako senior w formule low kick, w której jest zresztą ubiegłorocznym mistrzem Polski pokonawszy na turnieju w Nowym Targu Piotra Sokoła, który też pojawi się na gali we Lwowie.

75 kg: Piotr Sokół (Polska) vs Jewgen Kłymenko (Ukraina)

Piotr Sokół jest już dobrze znany fanom DSF Kickboxing Challenge. Dwa pojedynki z Jerzym 'Jurasem' Wrońskim oraz zwycięstwo w turnieju DSF Eliminator sprawiły, że nazwisko Sokół przedarło się do szerszego grona fanów sportu. Zawodnik z Krakowa jest już doświadczonym fighterem jeśli chodzi o pojedynki zawodowe. Walczył min. z Łukaszem Szulcem, weteranem z Mosiny. W pojedynkach amatorskich nie ma większych sukcesów amatorskich, co być może jest nawet lepsze dla nas, widzów, bowiem Piotrowi bliżej do stylu holenderskiego, niż amatorskiego, więc jego pojedynki są przyjemniejsze dla oka.

Przeciwnikiem kickboxera z Krakowa będzie Jewgen Kłymenko, zawodnik, któego największym sukcesem jest zajęcie piątego miejsca na zeszłorocznym Pucharze Świata na Węgrzech. Ukrainiec rywalizował tam w formule low kick. Jeśli chodzi o dokonania w kickboxingu półzawodowym, bowiem tak walczył Klimenko, to nie są to zbyt duże sukcesy. Zresztą, zobaczcie sami pojedynki Kłymenki.

71 kg: Adam Gielata (Polska) vs Swiatosław Hasiuk (Ukraina)

'Polish Psycho', bowiem tak brzmi pseudonim ringowy zawodnika z Wrocławia, to nadzieja na przyszłość polskiego kickboxingu. Fighter z dolnego śląska w zeszłym roku został mistrzem świata, a oprócz tego ciągnie za sobą bagaż cennych doświadczeń jak walka z Mirko Moisarem, czołowym zawodnikiem kickboxingu w Europie.

Swiatosław Hasiuk to zawodnik, któy walczył do tej pory jedynie na lokalnej scenie w formule K-1. Jest to młody fighter, więc walka z Gielatą to dla niego wielka szansa na zaznaczenie swojego nazwiska na ukraińskiej scenie sportów uderzanych. Co ciekawe Hasiuuk ma na swoim koncie również pojedynki amatorskie w formule MMA, od których tak naprawdę zaczynał swoją karierę.

65 kg: Michał Królik (Polska) vs Jarosław Sabar (Ukraina)

Michał Królik świetnym kickboxerem jest, parafrazując znane zdanie o jednym z wielkich polskich poetów. Podopieczny Witolda Kostki to ścisła polska czołówka i bez dwóch zdań, jeden z najlepszych zawodników  DSF Kickboxing Challenge. Dużo sukcesów amatorskich, walki zawodowe na wysokim poziomie to znak rozpoznawczy Królika, który ostatnio trenował w Team Holzken.

Jarosław Sabar to trzykrotny medalista dużych imprez WAKO. Trzykrotnie zdobywał brązowe medale na impezach największej amatorskiej organizacji kickboxingu na świecie, wszystkie w 2017 roku. Najpierw na majowym Pcharze Świata na Węgrzech, później na macedońskich mistrzostwach Europy juniorów, a później na mistrzostwach świata seniorów. wszystkie trzy medale wywalczył w formule low kick w wadze do 67 kg, więc będzie miał lepsze warunki od Michała Królika.

67 kg: Michał Polak (Polska) vs Bohdan Baziuk (Ukraina)

Po wskoczeniu na ostatnią chwilę do turnieju w Nowym Dworze Mazoieckim, Michał Polak otrzymuje kolejną szansę od organizacji DSF Kickboxing Challenge. Tym razem jednak nie jest to tak dobrze znany rywal jak Andrei Bruhl, jednak nie oznacza to, że Polak będzie miał łatwiej. Trenujący w Holandii zawodnik będzie miał jednak handicap, bowiem tym razem dowiedział się o walce wcześniej.

Rywalem Michałą Polaka będzie dobrze mu znany Bohdan Baziuk. Obydwaj walczyli w 2017 roku na Pucharze Europy w Pradze. Baziuk walczył również w rukapasznym boje, czyli miejscowej odmianie MMA. Jest to dość obwalczony zawodnik i na pewno da z Michałęm elektryzującą walkę w rewanżu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.