TFL 14: KOTWICA ZADEBIUTUJE W BOKSIE+ NOWE STARCIE

Kolejny ciężki test czeka na Sebastian Kotwica, podczas zbliżającej się gali TFL 14 'Akpol Night' w Kraśniku. Przygotowujący się w USA, Kraśniczanin zmierzy się z doświadczonym Brazylijczykiem Pilao Santana. Pojedynek zakontraktowany jest tym razem w boksie i będzie to debiut Kraśnickiego gladiatora w tej formule.

''Gala TFL w moim rodzinnym Kraśniku już 16 czerwca. Na tej gali miałem walczyć o mój wymarzony pierwszy pas w MMA. Przygotowania szły rewelacyjnie, organizatorzy też stanęli na wysokości zadania i znaleźli mi bardzo mocnego rywala. Nie mogło być lepiej. Niestety, jak to w tym sporcie bywa, pojawiła się poważna kontuzja, która uniemożliwia mi trenowanie zapasów i parteru oraz walkę w MMA, a tym bardziej z rywalami na najwyższym poziomie, a teraz tylko tacy w MMA mnie interesują. Nie wyobrażam sobie jednak, by mogło mnie zabraknąć na tej gali. Kto wie kiedy i czy w ogóle będę miał jeszcze możliwość walki w swoim rodzinnym mieście? Dlatego mimo wszystko walczę!! Nie dam rady w MMA, ale dam radę w boksie!! Będzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, ale gwarantuję Wam, że dam świetną walkę i pokaże wszystkim jak może boksować zapaśnik z Kraśnika! Mam nadzieję, że będziecie ze mną tak samo, jak za każdym razem, gdy walczę u siebie! Zaciskamy zęby i do przodu!“- mówi Sebastian Kotwica.

Młodość kontra rutyna, doświadczenie przeciwko młodzieńczej fantazji. Takich emocji będziemy świadkami podczas czternastej odsłony TFL, już 16 czerwca w Kraśniku! Weteran Lubelskiej sceny MMA, Gregory Lipski wejdzie po raz trzeci do oktagonu TFL i skrzyżuje rękawice z reprezentantem Dziki Wschód Biała Podlaska/Ek Bjj , Karol Michalak. Pojedynek zakontraktowany jest w limicie do 77 kg.

"Ponad pięć lat temu Grzegorz Lipski walczył na historycznej gali TFL 1. Był na tamten moment jednym z nielicznych zawodowców na Lubelszczyźnie, który startował w profesjonalnym MMA. Obecnie po ponad pięciu latach, dzięki ciężkiej i trudnej pracy TFL, budowania tego sportu na Lubelszczyźnie i promocji MMA, doczekaliśmy się takiego interesującego zestawienia: młodości oraz rutyny, starej szkoły i nowego pokolenia MMA . Takie zestawienie to efekt wielu poświęceń i wyrzeczeń. Jak sami widzieliście pojedyncze występy hochsztaplerów, nie mają wpływu na rozwój TFL. Nazw tych "pseudo organizacji", nie będę wymieniał bo było ich kilka na Lubelszczyźnie ale już ich nie ma. A było tyle słów o budowaniu MMA i dobra zawodników. Zestawienie Michalak vs Lipski to wizytówka naszej pracy i pewnego rodzaju , przemian.Obojętnie czy gala TFL odbędzie się w Zabrzu, Garwolinie, Radomiu czy innym mieście, to naszym domem zawsze pozostanie Lubelszczyzna" - komentuje Jacek Sarna.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.