PO MISTRZOSTWACH POLSKI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie - 8 lipca 2018 - dla jednych czas wakacji, a dla zawodników reprezentujących styl wolny w zapasach rywalizacja o miano najlepszego podczas 71. Mistrzostw Polski.. W sumie stawiło się 102 zawodników z 26 klubów.

Organizator czyli klub LKS Mazowsze Teresin, stanął na wysokości zadania. Zawody miały fantastyczną oprawę. Światła, muzyka oraz Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Teresinie były świetnym dopełnieniem sportowej rywalizacji. W trakcie ceremonii otwarcia prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron wręczył okolicznościowe patery sponsorom Mistrzostw Polski. Sponsorami głównymi Mistrzostw Polski była Bakoma Sp. Z.o.o oraz Polskie Młyny S.A. Partnerami byli Województwo Mazowieckie, Grainer Packing, Urząd Gminy w Teresinie. 

W nałowej gali odbyło się 10 walk. W nale kategorii 57kg spotkali się Robert Dobrodziej z KS Budowlani Łódź i Adrian Wagner LKS Mazowsze Teresin. W tej rywalizacji lepszy okazał się ten pierwszy wygrywając walkę 3-0. 

W nale kategorii 61kg to pojedynku stanęli Viktar Shmuliai z LKS Mazowsze Teresin oraz Grzegorz Łabus z ZKS Slavia Ruda Śląska. Warto wspomnieć, że obaj zawodnicy walczyli ze sobą na X memoriale Marcina Jureckiego w Białogardzie, który odbył się marcu tego roku. Tam lepszy okazał się Łabus, wygrywając ten pojedynek 7:6. Tą walkę ponownie lepiej rozpoczął zawodnik Slavii. Jednak potem Shmuliai był co raz bardziej aktywny i prowadził już 5:2. Pod koniec walki zawodnik z Teresina popełnił sporo błędów a Łabus skrzętnie je wykorzystał i przy remisie 5:5 to zawodnik Slavii został Mistrzem Polski. 

W kategorii 65kg spotkali się Krzysztof Bieńkowski z AKS Białogard i Eryk Maj z WKS Sląsk Milicz. Mimo wielu prób Maj nie był wstanie zaskoczyć o wiele bardziej doświadczonego rywala. Bieńkowski ten pojedynek wygrał 11-0 i obronił tytuł mistrzowski z przed roku. Ciekawostką może być to, że w narożniku Majowi sekundował Mateusz Gamrot, mistrz federacji KSW w wadze lekkiej.

W nale kategorii 70kg o tytuł mistrza Polski walczyli Mateusz Nejman z ZTA Zgierz i Przemysław Swatek LMKS Krasnystaw. Swatek był dość pasywny a Akademicki Mistrz Polski w kategorii 70kg szybko wykorzystywał błędy przeciwnika i wygrał tę walkę 3-0.

Do pojedynku w kategorii 74kg stanęli Marcin Majka z ZTA Zgierz oraz Mateusz Kampik z LKS Dąb Brzeźnica. Majka na początku walki dostał ostrzeżenie za pasywność i nie wykonał żadnej akcji przez 30 sekund aktywności. Później jednak mimo akcji Kampika, Majka świetnie się bronił i dwa razy szybko skontrował swojego rywala. Zawodnik ze Zgierza wygrał ten pojedynek 7-1.

W kategorii 79kg walczyli Andrzej Sokalski ze Slavia Ruda Śląska i Cezary Sadowski z AKS Białogard. Sokalski swojemu rywalowi nie pozostawił złudzeń i pokonał go przez przewagę techniczną 11-0.

W nale kategorii 86kg spotkali się Radosław Marcinkiewicz z LKS Orzeł Namysłów i Robert Michta z LKS Mazowsze Teresin. Marcinkiewicz, który jest brązowym medalistą Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 wykazał się ogromnym doświadczeniem i pokonał swojego przeciwnika przez przewagę techniczną. To ósmy tytuł Marcinkiewicza w karierze. 

W nale kategorii 92kg do pojedynku stanęli Zbigniew Baranowski z AKS Białogard i Kamil Wojciechowski ze Slavii Ruda Śląska. Baranowski w tej walce wykonał jeden rzut za 4 punkty i kilka świetnych obejść. Etatowy reprezentant Polski wygrał tę walkę przez przewagę techniczną.

W nale kategorii 97kg walczyli Mateusz Filipczak z LKS Ceramik Krotoszyn oraz Mariusz Zdanowski ze Slavii Ruda Śląska. Pierwsza runda zakończyła się remisem 0-0. Jednak w drugiej Filipczak, który reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Paryżu, pokazał swój talent i wygrał przez przewagę techniczną.

W kategorii 125kg na przeciw siebie stanęli brązowy medalista Mistrzostw Europy seniorów z Kaspijska Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) oraz Mistrz Europy do lat 23 ze Stambułu Kamil Kościołek (ZKS Stal Rzeszów) . To była kapitalna walka. Pierwszy punkt zdobył Baran wyrzucając swojego rywala poza matę. Później Kościółek obalił rywala i zdobył dwa punkty. W drugiej rundzie Baran przeszedł do ataku i zdobył kolejne cztery punkty. Ta walka zakończyła się wynikiem 5-2 dla Barana i w opinii ekspertów była walką wieczoru. 

Wyniki walk finałowych 71. Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym (08.07.2018) Teresin

Kategoria 125kg
Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) - Kamil Kościółek ((ZKS Stal Rzeszów) 5-2
Kategoria 97kg
Mateusz Filipczak (LKS Ceramik Krotoszyn) - Mariusz Zdanowski (LKS Mazowsze Tersin)  11-0
Kategoria 92kg
Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) - Kamil Wojciechowski (ZKS Slavia Ruda Śląska) 10-0
Kategoria 86kg
Radosław Marcinkiewicz (LKS Orzeł Namysłów) - Robert Michta (LKS Mazowsze Teresin) 10-0
Kategoria 79kg
Andrzej Sokalski (ZKS Slavia Ruda Śląska) - Cezary Sadowski (AKS Białogard) 11-0
Kategoria 74kg
Marcin Majka (ZTA Zgierz) - Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica) 7-1
Kategoria 70kg
Mateusz Nejman (ZTA Zgierz) - Przemysław Swatek LMKS Krasnystaw 3-0
Kategoria 65kg
Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) - Eryk Maj (WKS Sląsk Milicz) 11-0
Kategoria 61kg
Grzegorz Łabus (ZKS Slavia Ruda Śląska) - Viktar Shmuliai (LKS Mazowsze Teresin) 3-1 (5:5)
Kategoria 57kg
Robert Dobrodziej (KS Budowlani Łódź) - Adrian Wagner (LKS Mazowsze Teresin) 3-0

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.