KĄCIK KOBRY #1: 'PRZEWODNIK PO KICKBOXINGU'

W drugą niedziele września przedstawiamy Wam nowy cykl 'Kącik Kobry', w którym recenzujemy dla Was książki ze świata sportów walki. Na pierwszy raz po lupę bierzemy 'Przewodnik po kickboxingu' wydawnictwa Aha.

Kickboxing jest sportem, który w Polsce jaki i na całym świecie staje się coraz bardziej popularny. Powstaje coraz więcej klubów, coraz więcej młodych ludzi chce właśnie uprawiać ten sport. Powstał on na bazie dalekowschodnich sztuk walki, takich jak taekwondo, karate, muay thai, i klasycznego pięściarstwa. Początki tej dyscypliny sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a jej kolebką są Stany Zjednoczone. Do Polski kickboxing dotarł szybko i już pod koniec lat siedemdziesiątych zyskał na popularności.

Książka 'Przewodnik po kickboxingu' oprócz posiadania elementarnej wiedzy na temat historii kickboxingu w Polsce i na świecie zawiera także w prosty sposób napisane formy rywalizacji, które zrozumie każdy. Gdy trafiamy do rozdziału trzeciego czeka na nas masa zdjęć obrazująca techniki z dokładnym opisem nich wykonania. W książce możemy znaleźć także wymagania egzaminacyjne na stopnie, które również są szczegółowo przedstawione i opisane. Pod koniec czeka na nas temat odnowy biologicznej i etyki sportowej.

Podsumowując, książka 'Przewodnik po kickboxingu' to idealna pozycja dla kick-boxerów jak i również fanatyków tego sportu. Warto po nią sięgnąć!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.