DSF 17: RÓŻA GUMIENNA MA JEDEN CEL - ZDOBYĆ PAS

29 września w Hali Polonia w Częstochowie możemy być świadkami koronacji nowej królowej polskiego kickboxingu. W swoim trzecim występie dla federacji DSF Kickboxing Challenge Róża Gumienna stoczy walkę o mistrzowski pas w wadze piórkowej (65 kg). Jej rywalką będzie znakomita Włoszka Cristina Caruso, która ma na koncie zwycięstwo nad Polką w finale mistrzostw Europy.

Amatorska mistrzyni świata Róża Gumienna związała się z federacją DSF Kickboxing Challenge na początku 2018 roku. Jej debiut w nowej organizacji miał miejsce 3 lutego na gali DSF 13 we Wrocławiu, gdzie zawodniczka miejscowego klubu Puncher w bardzo dobrym stylu pokonała mocną Lucię Mlejnkovą w przegranym 2:3 meczu Polska-Czechy.

W kolejnej walce, na DSF 14 na Torwarze w Warszawie, Róża zmierzyła się z mistrzynią świata Muay Thai Mariyą Valent, z którą wygrała na punkty po jednostronnym pojedynku. Od tamtej pory pojedynek o pas federacji DSF był tylko kwestią czasu. Rywalką Polki na gali DSF 17 w Częstochowie będzie Cristina „Real Dreams” Caruso, która przed dwoma laty po bardzo zaciętej i dramatycznej bitwie pokonała Gumienną w finale mistrzostw Europy.

Róża Gumienna: Cel jest jeden – zdobyć pas! >>>

– Przychodząc do federacji DSF, postawiłam sobie jeden cel - zostać mistrzynią. Właśnie nadchodzi dzień, kiedy go spełnię! – mówi Róża Gumienna. – Walka z Cristiną będzie ogromnym wyzwaniem. Rewanże zawsze są cięższe, ale przygotowałam niespodziankę i myślę, że moja rywalka niemile się zaskoczy.

7 września Róża spełniła inny ważny cel - obroniła rozprawę doktorską. Już jako doktor nauk o kulturze fizycznej 29-letnia zawodniczka będzie mogła sfinalizować drugi ważny projekt – tym razem na ringu kickbokserskim.

– Caruso ma wielkie doświadczenie, jest bardzo pewna siebie. Długo czekałam na ten rewanż. Nasza poprzednia walka była wyrównana, ale ja nie dałam z siebie wszystkiego. Teraz wejdę do ringu, aby zaprezentować sto procent swoich możliwości – zapewnia 29-letnia Polka.– Stoczymy bitwępsychologiczną. Przeszłam długą drogę, żeby znaleźć się w tym miejscu i nie zamierzam schodzić z ringu bez mistrzowskiego pasa!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.