UFC 229: NURMAGOMEDOV PODDAJE MCGREGORA!

Przedstawiamy wyniki UFC 229, która z soboty na niedzielę odbyła się w Las Vegas. W walce wieczoru po raz pierwszy swój tytuł wagi lekkiej obronił Khabib Nurmagomedov (27-0), który w czwartej odsłonie poddał powracającego Conora McGregora (21-4)!

W pierwszej odsłonie Khabib nie chciał ryzykować i szybko zdobył sprowadzenie. Przez cały czas był z góry i skrupulatnie pracował. W drugiej rundzie niespodziewanie Nurmagomedov rzucił oponenta na deski. Irlandczyk doszedł do siebie, ale musiał 'walczyć o życie w parterze'. Dagestańczyk wyprowadził mnóstwo ciosów i zdawało się, że sędzia zaraz przerwie pojedynek. 'Notorious' przetrwał! W trzeciej odsłonie wojownik z Dublina zaczął się odgryzać i fani byli pełni wiary, że Conor jeszcze może zaskoczyć. Trzeba również dodać, że McGregor świetnie bronił się przed obaleniami i parokrotnie nie dał się sprowadzić. W czwartej odsłonie mieliśmy podobny przebieg aż do czasu, gdy Khabib zdobył wymęczane już obalenie. Będąc zza plecami długo nie musiał pracować, aby poddać duszeniem byłego 2-krotnego mistrza!

Po kontuzji powrócił Tony Ferguson (24-3), który po szaleńczym pojedynku pokonał byłego mistrza - Anthony Pettisa (21-8). ''El Cucuy'' był na deskach i w mocnych tarapatach, lecz ''Showtime'' nie dokończył dzieła. Ferguson wrócił do siebie, a następnie porozbijał łokciami swojego przeciwnika. Krwi było co niemiara! 34-latek jest aktualnie na fali jedenastu zwycięstw z rzędu i jego starcie o pas musi się w końcu odbyć!

Swoją czwartą, ale jakże ważną wygraną w organizacji odnotował Dominick Reyes (10-0), który tym starciem udowodnił, że aspiruje do starć z topową czołówką. Amerykanin ostatecznie na punkty pokonał Ovince St. Preuxa (23-12), który został zdominowany, a dosłownie sekundę przed końcem walki leżał na deskach!

Derrick Lewis (21-5) ponownie zaskakuje i zachwyca! ''Czarna Bestia'' miał duże problemy z Aleksandrem Volkovem (30-7), który może pochwalić się swoimi warunkami fizycznymi. Większość spodziewała się decyzji i wygranej Rosjanina, jednak Amerykanin w swoim stylu walczył do samego końca! 13-sekund do końca walki, a Lewis nokautuje Volkova, który zdawało się ma sytuacje opanowaną.

Walka wieczoru o pas kategorii lekkiej:
155 lbs: Khabib Nurmagomedov pok. Conora McGregora przez poddanie (duszenie zza pleców), 4 runda.
Główna karta:
155 lbs: Tony Ferguson pok. Anthony’ego Pettisa przez TKO (poddanie narożnika), 2 runda.
205 lbs: Dominick Reyes pok. Ovince St. Preuxa przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
265 lbs: Derrick Lewis pok. Alexandra Volkova przez KO (prawy sierpowy + ciosy w parterze), 3 runda.
115 lbs: Michelle Waterson poko. Felice Herrig przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 29-28).
Pozostałe:
125 lbs: Jussier Formiga pok. Sergio Pettisa przez jednogłośną decyzję (30-26, 29-28, 29-28).
170 lbs: Vicente Luque pok. Jalina Turnera przez KO (ciosy), 1 runda.
135 lbs: Aspen Ladd pok. Tony’ę Evinger przez TKO (ciosy), 1 runda.
155 lbs: Scott Holtzman pok. Alana Patricka przez KO (łokcie), 3 runda.
135 lbs: Yana Kunitskaya poko. Linę Lansberg przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).
155 lbs: Nik Lentz pok. Gray’a Maynarda przez KO (kopnięcie na głowę + ciosy), 2 runda.
170 lbs: Tony Martin pok. Ryana LaFlare przez KO (kopnięcie na głowę + ciosy), 3 runda.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.